Idźmy na wybory!

Już jutro rozstrzygnie się, kto zostanie Prezydentem Polski na najbliższe pięć lat. Warto zatem zadbać, aby wybór był jak najbardziej reprezentatywny. Aby tak się stało, w wyborach musi wziąć udział jak największa liczba mieszkańców kraju. Dlatego gorąco zachęcamy aby w tym dniu wybrać się do lokalu wyborczego i zakreślić swojego faworyta.

Warto również pamiętać, aby idąc na głosowanie zabrać ze sobą dowód osobisty. Jest to wymóg formalny, bez względu na to czy w ubiegłych latach udało się zagłosować bez okazania dokumentu. Oczywiście, wiadomo, że jeśli karty wydaje osoba znajoma to trochę kuriozalnie wygląda jak dodatkowo trzeba się jej wylegitymować. W komisjach zasiadają gościnnie mężowie zaufania, którzy przyjeżdżają do nas z różnych części powiatu. Czuwają oni nad poprawnością głosowania, i każde złamanie przepisów może być umieszczone w uwagach.

W pierwszej turze dochodziło do wielu nieporozumień wynikających właśnie z braku dowodu osobistego lub niechęci jego pokazania. Tak było min w Stoczku Łukowskim i Kamionce. Szczególnie w tym drugim przypadku sprawa zrobiła się głośna i z konfliktu musiał się tłumaczyć Wójt Gminy Stoczek Łukowski w internetowych zapytaniach do niego.

Oto pytanie:

Panie Wójcie kto wybiera do komisji wyborczych takich nieodpowiednich ludzi w Kamionce szanowna pani Sylwia Redzik drze się na starszych ludzi powiedziała
– że starsi ludzie nie powinny głosować niektórzy ludzie starsi nie mieli dowodu to darła się na nich jak nie wiem wszystkich wygoniła do domu powiedziała żeby nie przychodzili głosować. Czy tak niekompetentna osoba powinna zasiadać w komisji i reprezentować gminę? Ludzie byli oburzeni jej zachowaniem. nawet zapytana o nazwisko nie chciała odpowiedzieć. Po raz pierwszy zdarzyło się aby w Kamionce był taki człowiek. Bardzo proszę o zwrócenie uwagi tej osobie. Zachowanie jej jest oburzające i zasługuje na naganę. Nikt inny z komisji nie robił nikomu problemu oprócz niej.

I odpowiedź Wójta:

Komisje wyborcze nie reprezentują Gminy. Kandydatów na członków komisji wyborczych zgłaszają KOMITETY WYBORCZE, których muszę powołać w skład komisji. Wszelkie skargi na działalność komisji należy kierować do PKW.

 

 

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Redaktorze, dzisiaj nie będzie problemów w Stoczku Łukowskim. W lokalu ul. Kościuszki zobaczyłem czarującego uśmiechu blondynkę. Pracuje w Komisji Wyborczej.
Pytanie: dlaczego nie mogę więcej razy głosować ?
Pozdrawiam.