Dziś będą sprawdzać częściej!

policja

Dzisiaj na drogach powiatu łukowskiego zostanie przeprowadzona policyjna akcja: „Alkohol i narkotyki”. Przedsięwzięcie ma na celu eliminację kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub pod działaniem środków odurzających. Wzmożone działania mają również ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego, oraz policjanci prewencji, będą prowadzili intensywne kontrole kierujących. Działania policjantów będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców  i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci z drogówki wykorzystywać będą w działaniach cały dostępny sprzęt służący do ujawniania nieodpowiedzialnych kierowców.

Policja apeluje również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję.

Alkohol, a do tego brawura, brak wyobraźni i rozsądku w połączeniu z jazdą samochodem mogą doprowadzić do nieszczęścia na drodze. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Przypominamy, że za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o