Dzień Patrona (wideo)

Wczoraj w dniu rocznicy bitwy pod Stoczkiem na hali Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, odbyła się podniosła patriotyczna uroczystość. W tym dniu po raz pierwszy od wielu lat,(z inicjatywy Dyrektor Ewy Mokickiej) odbyło się święto patrona stoczkowskich szkół. Chodzi rzecz jasna o Zespół Szkół im. Gen. Dwernickiego i Zespół Oświatowy, również Gen. Dwernickiego.

Na uroczystość przybył Starosta Łukowski Janusz Kozioł, który w okolicznościowym przemówieniu, podkreślał wartość wspólnego działania. Nawiązywał tym samym, do trudnej sytuacji związanej z naborem do Zespołu Szkół. Wskazał, że tylko wspólne działanie może poprawić sytuację szkoły. Przyrzekł również  pomoc dla szkoły, zapewniając o swoich dobrych intencjach.

Święto tradycyjnie jest okazją do wręczenia stypendiów za osiągnięcia w nauce. Obecny na uroczystość Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski wręczył uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dyplomy i przekazał pieniądze.

Zdecydowaną większość programu artystycznego przygotował Zespół Oświatowy, uczniowie zaprezentowali montaż patriotyczny, a także pokaz tańca tradycyjnego. O kunszcie uczniów można przekonać się, oglądając choćby ten taniec:

 

Na koniec głos zabrał Proboszcz Stanisław Bieńko, a Dyrektor Wiesława Milczuk podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w organizację święta, wyrażając przy tym przekonanie, że za rok zwyczaj obchodzenia wspólnie Dnia Patrona będzie kontynuowany.

 

Ostatnie komentarze

  1. Więc uzupełniam historię, bo w twoim streszczeniu a zwłaszcza w wypowiedzi mecenasa tego NIE MA!!! Od razu poprawię swój błąd…

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarze
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów