Dzień Patrona, Studniówka, turniej i musztra… W Zespole Szkół nie ma nudy

fot. fb zespol szkół

Bardzo intensywny czas za uczniami i gronem pedagogicznym w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim…

W piątkowe popołudnie 31 stycznia na hali sportowej Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim nasz szkolny oddział mundurowy odbył swoje pierwsze ćwiczenia z musztry podstawowej. Zajęcia poprowadził żołnierz 23. Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej – kpr. Rafał Kajka. Ich forma i sposób prowadzenia niczym nie odbiegał od tych, których doświadczają żołnierze służby przygotowawczej każdej jednostki wojskowej. Każdy, choćby najmniejszy błąd poszczególnego kadeta, każdorazowo skutkował kolejnymi pełnymi i prawidłowo wykonanymi pompkami całego oddziału. Pomimo tego, zmęczeni członkowie oddziału nie wydusili z siebie żadnego słowa skargi czy niezadowolenia i wszyscy karnie i z uśmiechem na twarzy dobrnęli do końca zajęć.
Jesteśmy dumni z naszych dzielnych kadetów i życzymy im dalszych sukcesów w ich wyczerpujących zajęciach z innowacji wojskowej

Dnia 07 lutego 2020 roku o godzinie 10:00 w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim rozpoczęła się spartakiada – IV Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu. Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród młodzieży oraz integracja uczniów z terenu powiatu łukowskiego i siedleckiego.
W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze Szkół Podstawowych z: Seroczyna, Wodyń, Zagoździa, Rudy Wolińskiej, Starych Kobiałek, Kisielska, Starej Róży i Zespołu Oświatowego ze Stoczka Łukowskiego.
Dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka przywitała przybyłe drużyny, przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły na rok 2020/2021 i życzyła wszystkim zawodnikom powodzenia i dobrej zabawy. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miasta Stoczek Łukowski, Krzysztof Szczepańczyk, który zagrzewał uczestników do rywalizacji sportowej.
Rozgrywki odbyły się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji, a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad gry fair play. Poszczególnym meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje, każda z drużyn miała bowiem kilkuosobowe grupy dopingujące swoich zawodników. W Turnieju rozgrywki prowadzone były każdy z każdym.
Po ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Seroczynie, II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Wodyniach, a III miejsce zajął Zespół Oświatowy w Stoczku Łukowskim.
Podczas turnieju zawodnicy zostali poczęstowani drożdżówkami, batonikami oraz gorącą herbatą.
Po zakończeniu zawodów uczestnikom wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski.
Spartakiada to impreza cykliczna odbywająca się w Zespole Szkół od wielu lat, integrująca młodzież z okolicznych szkół, krzewiąca kulturę fizyczną i zdrowy tryb życia.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i wielkiego ducha walki!

25 stycznia 2020r. odbył się bal studniówkowy klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego w Stoczku Łukowskim, na którym bawili się również uczniowie klas drugich technikum i liceum.
Sobotni wieczór młodzież naszej szkoły spędziła w Pałacyku „Fantazja” w Sięciaszce. Uroczystego rozpoczęcia i przywitania wszystkich przybyłych gości dokonali rodzice maturzystów, po czym głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim – pani Ewa Mokicka, życząc młodzieży pomyślnie zdanej matury i udanej imprezy studniówkowej. Wraz z serdecznymi podziękowaniami- wychowawcy klasy p. Anecie Szymanik oraz obecnym na uroczystości nauczycielom; zostały wręczone kwiaty przez delegację uczniów klasy trzeciej LO.
Po słowach: „Poloneza czas zacząć!” wypowiedzianych przez panią dyrektor szkoły, młodzież dostojnie i uroczyście zatańczyła ten tradycyjny staropolski taniec.
Studniówkowa zabawa trwała do białego rana…

W najbliższy piątek 14 lutego uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim będą obchodzić Dzień Patrona – generała Józefa Dwernickiego. W programie obchodów zaplanowano m.in. pokazy grupy rekonstrukcyjnej oraz konferencję historyczną.
Obchody Dnia Patrona rozpoczną się od szkolnej akademii. W programie zaplanowano m.in. pokazy grupy rekonstrukcyjnej oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Po południu zaś odbędzie się konferencja historyczna poświęconą patronowi szkoły generałowi Józefowi Dwernickiemu. Podczas uroczystości odbędzie się również uhonorowanie tytułem Wybitnego Absolwenta śp. Marii Celej.

Obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim odbędą się w piątek 14 lutego. Początek uroczystości godzina 10.30.

źródło: Zespół Szkół

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wieśniak
Gość
wieśniak

A w Sroda klasówka z niemca, w czwartek SKS, piątek wyjazd na basen ….. Co za niusy.

Wladek
Gość
Wladek

A w poniedziałek język polski i wyjmowanie słomy z butów….