Dwóch pułkowników musiało zastąpić naszego generała

Piotr Krawczyk (ur. 1 grudnia 1969 w Stoczku Łukowskim) – pilot wojskowy, generał brygady Wojska Polskiego, doktor nauk wojskowych. Jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej oraz Akademii Obrony Narodowej (AON), gdzie ukończył między innymi studia magisterskie oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki[1]. W 2004 uzyskał na Wydziale Lotnictwa i Obrony Powietrznej AON stopień doktora nauk wojskowych, specjalność: nauki wojskowe[2]. W trakcie służby wojskowej pełnił między innymi funkcję dowódcy klucza oraz zastępcy dowódcy eskadry w 11 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Był pracownikiem naukowym AON. W latach 2008–2011 pełnił służbę na stanowisku starszego specjalisty w Dowództwie Sił Powietrznych, a następnie zastępcy dowódcy grupy – dowódcy eskadry w 36 Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego i starszego specjalisty w Dowództwie Sił Powietrznych.

W 2015 został powołany na stanowisko szefa oddziału w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i w tym samym roku awansowany na stopień pułkownika. Od lipca 2016 jest komendantem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, zaś 29 listopada tego samego roku otrzymał nominację na stopień generała brygady WP.


23 września na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, Pani Ewy Mokickiej miał przybyć do szkoły w Stoczku generał brygady, pilot doktor Piotr Krawczyk. Osobą generała Krawczyka, możemy pochwalić się w całym kraju, bowiem pochodzący ze Zgórznicy Rektor Komendant Szkoły Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie to znacząca postać. Bardzo trudno bowiem zostać tak wysokim rangą oficerem, tym bardziej należy docenić fakt, że pochodzi z naszej społeczności.

Niestety obowiązki służbowe nie pozwoliły generałowi przybyć na spotkanie, w zamian szkołę odwiedzili Zastępca Rektora Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych pułkownik pilot Paweł Marcinkowski oraz pułkownik Krzysztof Wrona. Byli też podchorążowie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz przedstawicielka działu promocji uczelni. Ponadto w uroczystości udział wzięli: Starosta Łukowski – Janusz Kozioł, Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego –  Krzysztof Konstanty, Proboszcz Parafii pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Stoczku Łukowskim – ksiądz kanonik Stanisław Bieńko, Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski –Bogdan Ireneusz Szczepanik, Przewodniczący Rady Miasta Stoczek Łukowski – Artur Piskorz – radny Rady Miasta Stoczek Łukowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach – Krzysztofa Czub, Prezes Biura Rekonstrukcyjno -Technologicznego Zabytkowej Inżynierii Pojazdowej – pan Zbigniew Nowosielski, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego – pan Waldemar Kędzierski, emerytowany nauczyciel przysposobienia obronnego i geografii w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim – pan profesor Stanisław Dyrka, przedstawiciele mediów. Na spotkaniu gościli także gimnazjaliści wraz z opiekunami z następujących szkół: Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim, Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach, Szkoły Podstawowej w Starej Prawdzie, Szkoły Podstawowej w Starej Róży.

Głos zabrali Starosta Łukowski, Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski, Proboszcz Parafii Stoczek Łukowski. Wszyscy podkreślali, że droga do kariery wielu absolwentów miała swój początek w murach Zespołu Szkół. Pułkownik pilot Paweł Marcinkowski opowiedział o szkoleniu przyszłych pilotów – liderów polskich Sił Powietrznych oraz o ponad 90-cio letniej historii Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Mówił o podstawowych zadaniach uczelni do których należy kształcenie oddanych ojczyźnie żołnierzy-patriotów. Pani dyrektor Ewa Mokicka  w imieniu całej społeczności szkolnej  podziękowała gościom za przybycie przekazując na ręce pułkownika pilota Pawła Marcinkowskiego upominek i podziękowanie dla pana Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie za nawiązanie współpracy ze szkołą. Wszyscy uczniowie otrzymali od podchorążych informacje, wskazówki i broszury na temat kształcenia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, a zaproszeni goście udali się na poczęstunek.

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KOZIAR
Gość
KOZIAR

Szkoda, że do tej pory nie znali Piotrka, ale to typowe dla naszej stoczkowskiej społeczności. Poza tym Panie Redaktorze dlaczego pan tytułuje Pana Dyrko profesorem- trochę szacunku dla właściwych PROFESORÓW