Za dużo dymu z rury twojego auta? Policjanci od rana sprawdzają jak jest…

dymi samochód

„Smog” to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Akcja będzie ukierunkowana na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych z nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Jutro na terenie powiatu łukowskiego policjanci z wydziału ruchu drogowego będą prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą sprawdzać czy auta nie emitują nadmiernej ilości spalin do atmosfery. Będą również zwracać uwagę na stan techniczny samochodów. Przeprowadzone działania pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie i emitujących szkodliwe toksyny do atmosfery.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

fot. internet

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o