List Burmistrza do Mieszkańców Stoczka Łukowskiego

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Miasta Stoczek Łukowski,

          19 listopada 2019 roku minął rok od rozpoczęcia mojej pracy na stanowisku Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski.
          Nadszedł czas na pierwsze podsumowania i refleksje. W tym okresie miałem okazję uczestniczyć w wielu uroczystościach i spotkaniach z Wami Szanowni Mieszkańcy. Spotkania te są doskonałą okazją do rozmów o nurtujących Was problemach i poznania Waszych oczekiwań. Sukcesywnie staram się część z nich rozwiązywać na bieżąco, część natomiast przyjęta została do wykonania, gdyż niektóre sprawy wymagają analizy oraz przygotowania stosownych dokumentacji.

          Poniżej przedstawię Państwu wykaz ważniejszych zadań realizowanych w bieżącym roku na terenie naszego miasta.

 1. Pierwszą, a zarazem bardzo istotną dla naszego miasta inwestycją był przeprowadzony remont kolektora sanitarnego na drodze krajowej nr 76. Zadanie to udało się zrealizować dzięki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Z budżetu miasta wydatkowano kwotę w wysokości 116.000,00 tys. zł, co przy tak ogromnej inwestycji nie jest kwotą zbyt wysoką. Remont drogi przeprowadzony został sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Możemy być dumni, że w Mieście udało się zrealizować tak potrzebną dla naszych mieszkańców inwestycję. Całkowity koszt remontu kolektora sanitarnego wyniósł ponad 1 mln. zł.
 2. Projekt „Rewitalizacja zdegradowanych terenów Miasta Stoczek Łukowski” (skwer miejski i Miejska Biblioteka Publiczna).
  Zadanie rozpoczęte zostało w lipcu 2017 roku, zaś zakończone zostanie w sierpniu 2021 roku. Całkowita wartość projektu wynosi 2.106.180,27 zł, przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1.462.579,29 zł oraz dotacji budżetu państwa w wysokości 172.068,15 zł.
 3. Przebudowa dróg gminnych w Stoczku Łukowskim (ulica 14 Lutego, ulica Ks. Stanisława Brzóski, ulica Wincentego Witosa, ulica Stodolna oraz ulica Aleksandra Świętochowskiego).
  W kwietniu br., na podstawie opracowanych projektów budowlanych, zostały złożone wnioski o dofinansowanie w/w zadań. Zadania, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, otrzymały dofinansowanie od Wojewody Lubelskiego w wysokości 1.614.752,00 zł, zaś całkowita wartość wnioskowanych projektów wyniosła 2.424.085,53 zł.
 4. Przebudowa (modernizacja) drogi w Stoczku Łukowskim (od ul. Sikorskiego do ul. Piaski).
  Zadanie zrealizowane zostało przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Stoczku Łukowskim. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w Lublinie w wysokości 80.000 zł, zaś całkowita wartość projektu wyniosła 154.000,00 zł.
 5. Modernizacja stacji uzdatniania wody w Stoczku Łukowskim.
  Realizacja zadania przewidziana została w 2020 roku. Wartość ogółem zadania wynosi 498.924,13 zł , w tym dofinansowanie w wysokości 348.546,61zł.
 6. Termomodernizacja budynku Przedszkola w Stoczku Łukowskim.
  Realizacja zadania przewidziana została w 2021 roku. Wartość ogółem zadania wynosi 656.080,93 zł, zaś dofinansowanie 443.265,96 zł.
 7. Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Poprzecznej.
  Zadanie w trakcie realizacji. Wykonywane jest przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.
 8. Wymiana oświetlania ulicznego.
  Na przełomie miesiąca kwietnia i maja br. przez firmę GREENIE Polska Sp. z o.o. z siedzibą Warszawie został przeprowadzony remont oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Stoczek Łukowski polegający na dostarczeniu i zamontowaniu fabrycznie nowych opraw ulicznych LED MODULAR-D o mocy 30W w ilości 84 szt. i 50W w ilości 14 szt. Wymiana oświetlenia była realizowana w ulicach: Świętochowskiego, Poprzecznej, 1 Maja, Stodolnej, Ośredniej, Kolejowej, Ks. Brzóski, Kanałowej, Ostoi, Sikorskiego, Piaski, Letniej, Wiatracznej i Dworcowej.

          Od tego roku poprawiły się również w znacznym stopniu warunki nauki w naszym Przedszkolu, gdyż od pierwszych dni czerwca w Przedszkolu realizowany jest projekt „Nasze przyjazne Przedszkole – lepszy start w szkole”. Zakończenie realizacji tego projektu przewidziane jest na sierpień 2020 roku. Na ten cel udało się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego kwotę w wysokości 489.120,25 zł, przy całkowitej wartości projektu w wysokości 581.596,25 zł.

          Chciałbym również Państwa poinformować, że w roku bieżącym Miasto Stoczek Łukowski złożyło wnioski o dofinansowanie następujących inwestycji:
1. Przebudowa ul. Kolejowej,
2. Przebudowa ul. Henryka Sienkiewicza,
3. Przebudowa ul. Południowej.
Obecnie wnioski są na etapie rozpatrywania.

          Ponadto przez firmę „UNITECH” z Łukowa został opracowany Program Funkcjonalno – Użytkowy pn. „Przebudowa targowiska miejskiego w Stoczku Łukowskim” dla zadania projektowanie i przebudowa targowicy miejskiej przy ul. Kościelnej w Stoczku Łukowskim w zakresie: utwardzenia i zadaszenia powierzchni terenu, podłączenia mediów, wykonania budynku socjalnego z mediami, oświetlenie i monitoring obiekt. W związku z ogłoszonym przez Samorząd Województwa Lubelskiego naborem wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”, Miasto Stoczek Łukowski złożyło wniosek o dofinansowanie zadania. Obecnie trwa ocena wniosku. Realizacja zadania przewidziana jest w 2021 roku.

 

          Łącznie w 2019 roku udało się pozyskać do naszego miasta środki zewnętrzne w wysokości ponad 5 mln 600 tys. zł. Stwierdzić należy, że jak na warunki naszego miasta jest to kwota bardzo ogromna. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu udało się już wykonać tak wiele zadań, a szereg inwestycji będzie wykonywana w latach kolejnych.

Z pewnością nie udałoby się tego dokonać gdyby nie udzielone przez radnych Rady Miasta Stoczek Łukowski wsparcie. To radni, z Przewodniczącym Rady Miasta na czele, sprawując swoją funkcję, skutecznie przyczynili się do poprawy jakości życia mieszkańców naszego miasta. Dzięki konstruktywnej i owocnej współpracy z Przewodniczącym i Radą Miasta w realizacji zadań publicznych udaje się dokonywać kolejnych zamierzeń prowadzących do rozwoju Miasta Stoczek Łukowski.

 

          Szanowni Mieszkańcy, Dziękuję Wam za wyrazy życzliwości oraz pomoc w pierwszym roku mojej pracy. Od początku spotkałem się i nadal spotykam z Waszym dużym wsparciem. Zdaję sobie sprawę z tego, że czeka mnie i pracowników Urzędu Miasta wiele wyzwań i bardzo dużo pracy. Jesteśmy na to przygotowani. Dołożę wszelkich starań, aby nasze miasto stale się rozwijało, a jakość życia tutaj z roku na rok ulegała poprawie.

 

                                                                         Z wyrazami  szacunku

                                                                 Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski
                                                                            /-/ Marcin Sentkiewicz

 

Before After

42
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Uwaga mieszkańcy
Gość
Uwaga mieszkańcy

Słyszeliście o tym gościu co się awanturował na poczcie przed świętami? Podobno uznaje wszystkie urzędy, instytucje i ogólnie całe prawo za nielegalne i będzie wydawał „wyroki”. Co o nim myślicie?

Uwaga mieszkańcy
Gość
Uwaga mieszkańcy

?

andrzej
Gość
andrzej

Od maja zeszłego roku pewna poważna firma była zainteresowana zakupem gruntu miejskiego w okolicy Mrożonek pod kilkunasto milionową inwestycje.Powstało by nawet może i 100 nowych miejsc pracy.Grunty nie są prawnie przygotowane pod sprzedaż do dzisiaj a firma już chyba na Stoczek się wypięła i kręci się w Łukowie.Może mam nieaktualne informację to proszę o sprostowanie.To dopiero mógłby być sukces włodarzy.

ciekawy
Gość
ciekawy
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Jakie chcesz nowe informacje? póki co to Burmistrz liczy, że ceny wykonania prac będą niższe w kolejnym okresie- streszczając liczy, że wykonawcy nie będą zarabiać tylko dokładać do swojej pracy. Ot taki nowy HIT na 2020 rok.

Robol
Gość
Robol

I ma rację, że czeka. Ceny robocizny oraz materiałów budowlanych w 2018 i 2019 poszły mocno w górę, ale na koniec 2019 widać znacznie mniej pracy na rynku, idzie ‚dołek’, w związku z tym ceny pójdą w dół. Nawet Burmistrz to widzi, taki hit tym razem dla Ciebie.

trochę myślący
Gość
trochę myślący

W dół to pójdą majty, jak guma pęknie. Myśl troche, chciaż trochę.

Robol
Gość
Robol

Elokwentna odpowiedź, adekwatna do Twojego nicku i nie odbiegająca poziomem od tego forum. Pewnie czujesz się tu jak pączek w maśle.

trochę myślący
Gość
trochę myślący

A jaka miała być odpowiedź? pamiętasz ceny z przed 2 lat np. pieczywa, warzyw, owoców, wędliny, czy też materiałów budowlanych itd.? Pamiętasz jakie było najniższe wynagrodzenie? Przypomnę Ci- na pewno każde nie było niższe niż obecnie i stale wzrasta. Więc Mi odpowiedż – jakim cudem na poziomie z przed 2 lat pozostać mają ceny wskazanych wówczas zadań? Jak mi sesnownie odpowiesz to przyznam Ci rację co do poziomu mojego IQ na tym forum. Jeśli natomiast nie wyjaśnisz to potwierdzisz, że twój nick pasuje do Ciebie- czyli nadajesz się tylko do łopaty, grabi i miotły, a i jeszcze w kieszeni obowiązkowa… Czytaj więcej »

Robol
Gość
Robol

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy ja napisałem, że ceny spadną do tych z przed dwóch lat? Twierdzę, że w 2018 i 2019 było tyle roboty na rynku, że to Inwestor z trudem szukał wykonawcy, Wykonawca mógł przebierać w robocie, w związku z czym zawyżał ceny, a i tak brał kontrakty bo Inwestor miał kasę (np. z UE) i musiał ją wydać – ceny rosły. W tej chwili wielu Inwestorów wycofuje kontrakty/przetargi(między innymi z uwagi na wysokie ceny) i to Wykonawcy teraz zaczynają szukać roboty, w związku z czym będą zaniżać ceny po to aby wziąć dany kontrakt. Ale żeby to… Czytaj więcej »

trochę myślący
Gość
trochę myślący

„… idzie ‚dołek’, w związku z tym ceny pójdą w dół.”- to nie Twój cytat? Za pół roku to „GOSPODARZ” zrobi jeszcze większe oczy jak zobaczy oferty przetargowe. To nie przetarg na sprzedaż działek, a na przeprowadzenie inwestycji, o czym „gospodarz” i Ty zapominacie.

Robol
Gość
Robol

Nie kompromituje się, po raz drugi się pytam: czytasz że zrozumieniem? Tak, piszę że ceny usług budowlanych idą w dół. Powtarzam usług budowlanych. Ale Ty nic nie łapiesz, bo nie czytasz innych i interesuje Cię tylko Twoja racja. Kończę uświadamianie Twojej rzeczywiście tylko trochę myślącej osoby.

trochę myślący
Gość
trochę myślący

To Ty kompromitujesz się po raz kolejny. BRANŻA BUDOWLANA, czyli materiały budowlane, robocizna idą tak samo w górę jak i pozostałe gałęzie gospodarki. Jeżeli, i nie piszę już nawet o budowie domu lub poważniejszych inwestycjach budowlanych, zrobiłbyś chociaż jeden remont stricte budowlany to nie pisałbyś takich farmazonów. Dzisiaj umawiasz się na FACHOWCA np. za 200zł., a już za tydzień możesz nie znależć za 220 zł., bo po prostu ich brakuje. Uświadom sobie, że obecnie BRANŻA BUDOWLANA to jedna z tych, które ciągle pikuje w górę- trochę notowany jest spadek materiałów budowlanych, ale ma to miejsce wyłącznie w okresie zimowym, ale… Czytaj więcej »

Robol
Gość
Robol

Ty piszesz o remontach, na Targowisku prac wykończeniowych nie będzie jeśli się orientujesz. Tam nie trzeba fachowca (tak jak piszesz) tylko firmy z kapitałem (aczkolwiek nie jest to duża robota) i sprzętem ciężkim. W wykończeniowe rzeczywiście ceny nie spadną bo cenę nabija popyt na mieszkaniówce. Ale wykończenia to tylko jeden z etapów budowy. Tam będą prace ziemne, drobne konstrukcje stalowe, utwardzenie placu, elektryka, roboty stricte budowlane, a w tych robi się coraz więcej Podwykonawców bez pracy, a jeżeli dużo chętnych to cena spada bo niektórzy wezmą po minimalnym zysku aby nie mieć przestojów w firmie. Teraz pole do popisu dla… Czytaj więcej »

trochę myślący
Gość
trochę myślący

ROBOLU myśl trochę i czytaj ze zrozumieniem- ZWŁASZCZA komentarze , do których postanowiłeś wtrącić 3 grosze. Przecież od samego początku jest mowa o przetargu na SKWER I BIBLIOTEKĘ. O Targowicy nic nie dyskutowaliśmy. Błądzisz jak dziecko we mgle.

Robol
Gość
Robol

Załączone pismo dotyczy targowicy i biblioteki, chyba że czytać nie umiem. Z czego Targowica jest projektem dwa razy droższym.

trochę myślący
Gość
trochę myślący

Czytać umiesz, ale trochę myśleć to już nie. Rynek to nie Targowica, rynek to SKWER.
Poza tym 1139970 to nie 2 razy więcej niż 706544. Powyższym wpisem wszystko wyjasniłeś.

Robol
Gość
Robol

W takim razie muszę przyznać Ci rację, cały czas myślałem o targowicy. remontu biblioteki na pewno taniej nie zrobi. Chociaż to jest kwestia szczęścia i trafienia firmy, której wypadła robota. Skwerek też raczej tańszy nie będzie. Targowica to temat, który trzeba zrobić (bo jest szansa że będzie na Siebie zarabiać) i tu można powalczyć cenowo.

trochę myślący
Gość
trochę myślący

Cieszę się, że potrafiłeś przyznać się do błędu. Co do Targowicy , niestety ale mam inne zdanie. Remont targowicy spowoduje jedynie to, że zarówno sprzedawcy jak i klienci będą mniej kląć na warunki. Nie zmieni to, że przybędzie więcej sprzedawców, bo klientów nie ze względu na warunki handlu jest coraz mniej. Uważam to za niepotrzebną inwestycję tym bardziej, że ponad 50% trzeba dołożyć środków własnych, a wymogi prawdopodobnie będą wygórowane. Dodać jeszcze trzeba, że inwestycja może być droższa, bo rozłozona jest na 2 lata, czyli niemalże powtórka ze skwerkiem i biblioteką.

Robol
Gość
Robol

Ceny nie będą wiecznie rosły, kiedyś będzie tąpnięcie. Pytanie czy takie jak w 2010, czy łagodniej. Takie sygnały jak np. wygaszanie huty w Krakowie oznacza że wielkie firmy już coś wiedzą.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Poprawa jakości życia jest odczuwalna, rozwój jest widoczny, ludziom żyje się dostatniej. Pieniądze płyną do miasta szerokim strumieniem, co mieszkańcy bardzo sobie chwalą. To wszystko jest zasługą pracy Rady Miejskiej, za co należą się im podziękowania i gratyfikacje. Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione.

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Zgodnie z „groźbą” Dyskutanta odniosę się tylko i wyłącznie do 2 może 3 kwestii. 1. Jeśli już mówimy o zniesławieniu to mogłeś dodac też i o ZAPOMNIENIU. Dlatego przypominam ważną kwestię, o której Pan Burmistrz ZAPOMNIAŁ (no chyba, że coś przeoczyłem)- dotacja na skwer i bibliotekę to duża zasługa poprzedniego Burmistrza, a więc cytat „Z pewnością nie udałoby się tego dokonać gdyby nie udzielone przez radnych Rady Miasta Stoczek Łukowski wsparcie. To radni, z Przewodniczącym Rady Miasta na czele, sprawując swoją funkcję, skutecznie przyczynili się do poprawy jakości życia mieszkańców naszego miasta.” nie jest do końca sprawiedliwy. Dalsza cześć tego… Czytaj więcej »

Spokojna
Gość
Spokojna

Trzeba dodac ze projekt na modernizację stacji uzdatniania wody, projekt w przedszkolu, rozbudowe biblioteki też złożył poprzedni burmistrz- Szczepanik. To co zostalo zrobione przez obecnego?

Robol
Gość
Robol

Jak by obecny mer nie deptał za tymi tematami i oczywiście nie był z PiSu to z tych wniosków by nic nie było. Wierz mi, widzę na bieżąco jakie jest kryterium akceptacji wniosków

Wladek
Gość
Wladek

50-70% to są sprawy jakie załatwił jeszcze szczupak to jaka zasluga tu jest młodego kinka albo pisiorow???

Robol
Gość
Robol

Co to znaczy załatwił? Bo dla mnie „złożył wniosek” nie równa się z „załatwił”. Nie ujmuje byłemu burmistrzowi pracy nad złożonymi wnioskami, ale to nie wszystko. Może skoro tak dobrze operujesz liczbami i masz taką wiedzę to wypisz wnioski złożone przez byłego burmistrza (te jak twierdzisz przywłaszczone przez obecnego) i przypisz im daty złożenia oraz daty zaakceptowania przez organ rozpatrujący wniosek. Może wtedy uzyskamy pełną jasność sprawy. Wtedy zabłyśniesz, bo patrząc na Twoje wszystkie komentarze to mało w nich konkretów a dużo bezsensownego plucia jeszcze bardziej zaniżającego i tak niski poziom dyskusji.

Wladek
Gość
Wladek

Tak szczegółowo Ci nie odpisze bo nie mam wglądu w papiery u.m.ale mysle zekogo to az tak interesuje to moze sie dowiedziec pisze ogolnie bo slysze co mowia o kinku pracownicy u.m.miasta i zwykli ludzie ze sobie nie radzi,jak ktoś tu napisał naklamal i był dobry krzykaczem jak był radnym.poczekamy ile długu po sobie zostawi i czy za 3 lata to ludzie dalej wybiorą to będzie jego ocena a do oceny prac władz każdy ma prawo ja osobiście Tu nie widzę żadnych plusów jak do tej pory.sorrki za szczerość Ty masz prawo oczywiście do innej oceny.

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Robolu weź się do pracy (poczytaj wiadomości na portalu, UM), a dowiesz się że Szczupak nie tylko złożył wnioski (wskazała spokojna) ale załatwił pieniądze. Nowe wnioski złożone przez obecnego Burmistrza to nie zostały pozytywnie rozpatrzone, bo on za nimi dreptał, ale dlatego że były mało korzystne a dodatkowo udostępnione pod WYBORY 2019.

Wladek
Gość
Wladek

Wiem z pewnego źródła że szczupak jeździł z p.Jasinska i szukał kasy obecny burmistrz nie jest taki obrotny .to dlatego pisałem że być burmistrzem to trzeba mieć,,znajomości,, wiem też jedno każde kłamstwo wcześniej czy później wyjdzie na jaw no i powoli tak tu się dzieje i nic tego nie zmieni

Robol
Gość
Robol

Felietonisto i Wkładku, dalej brak konkretów. Powołujecie się na wpisy innych użytkowników, na wiadomości z drugiej ręki. Takie posty jak Wasze to i ja mogę od ręki pisać. Po co mam się brać do roboty, skoro mam od tego ludzi, takich jak Wy, całą robotę o jaką mi chodzi sami zrobicie(a nawet już robicie).

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Robolu powoływanie się na innych uzytkowników, którzy przedstawiają PRAWDĘ nie jest niczym złym, ale jeśli dla Ciebie mało konkretne to proszę- ze strony UM- info o pozyskanych środkach zewnętrznych: 1. Wnioski złożone i pozytywnie rozpatrzone, a oczekujące tylko na wypłatę środków (uzależnienie podałem wczesniej) to rewitalizacja skweru i remont biblioteki oraz modernizacja stacji uzdatniania wody, które sa dzięki Szczupakowi (daty widnieją obok) 2. targowica, przedszkole drogi- razem 5 wniosków należą do obecnego Burmistrza. teraz Szanowny kolego coś dla podsumowania: Łączny koszt pozyskanych środków to ponad 5mln. 600 tys. (taka też kwota w zaokrągleniu pada przez Burmistrza), ale …. koszt środków… Czytaj więcej »

Robol
Gość
Robol

Teraz się poprawiłeś. Nie twierdzę, że obecny jest super ale jest na początku kadencji. Przypominam, że Szczupak po kilku latach pracy a także i na koniec kadencji też popełniał błędy. Stoczek nigdy nie będzie miał dobrego menadżera, bo po pierwsze: nie ma tu budżetu z którym można poszaleć, po drugie żaden specjalista nie będzie za taką kasę robił(chyba że społecznie).

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Nie wiedziałem, że potrzebujesz tak oczywistych FAKTÓW. W Stoczku od kilkunastu lat potrzebny jest DOBRY GOSPODARZ, a nie menadżer, bo miasto to nie firma, klub etc. tym bardziej, że jak napisałeś budżet jest mały. Dodatkowo budżet ten idzie obecnie w złym kierunku i żadne tłumaczenie, że jest to początek kadencji. Słabiutkim gospodarzem jest obecny Burmistrz (chyba najsłabszym od czasów Króla) i nie wierzę, że to się zmieni.

Heinrich
Użytkownik

Wyrazy uznania za poczynione i trwające inwestycje. Fakt, poprzednia władza rozpoczęła temat skweru i w ogóle DOBRZE dbała o bieżące sprawy techniczne i konserwacyjne w mieście. Podkreślałem to już nie raz i powtarzam teraz. Mam nadzieję, że bieżąca Rada i Burmistrz będzie godnie kontynuować to dzieło i rozszerzy swą działalność o to, czego poprzednia władza NIE robiła, czyli stworzenie warunków do powstania miejsc pracy. Tutaj cień szansy na rozwój spraw gospodarczych daje inwestycja w targowicę – oby zwiększyło to ilość kupców, w tym lokalnych, a może i uda się wykorzystać tę przestrzeń do bardziej stałych działań gospodarczych aniżeli wtorkowy targ.… Czytaj więcej »

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Wujaszku to mi się najlepiej podoba „…to jest to próba zamachu na wolność lokalnych mediów i próba zrobienia sobie z nich tuby propagandowej”. Gdybyś dalej nie napisał, że głosowałeś na obecną władzę to uwierzyłbym, ze Cie w Stoczku nie było 2 lata.
także podoba mi się Twoja wizja rozbudowy Targowicy jako rozwój doprowadzający do powstawania miejsc pracy itp. Dlatego mam wątpliwości czy ty poza wyjazdami do pracy w W-wie masz rozeznanie do gospodarki nie tylko na poziomie gminnym, ale powiatowym , wojewódzkim , krajowym.

Heinrich
Użytkownik

Bracie, musisz trochę nadrobić znajomość mojego bio: Ad.1 2 lata nie było mnie nie w Stoczku w ogóle, tylko na tym portalu. Na dole strony masz listę kategorii. Jak używasz komputera to wybierz „WH uczy i bawi” na tej liście i zobaczysz wszystkie moje artykuły z datami (jak używasz telefonu nie zobaczysz dat). Czas między przedostatnim a ostatnim artykułem to ok. 2 lata. Ad.2 Dzięki Bogu, nie dojeżdżam do pracy ze Stoczka, chociaż wiem, że dużo ludzi tak robi. Ja mieszkam i pracuję poza Stoczkiem już od studiów włącznie czyli, czekaj… piętnaście, szesnaście, siedemna… W CHUJ lat. W Stoczku mam… Czytaj więcej »

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Szanowny Ł.lub D.O. do grona Twojej rodziny nie należę, więc daruj sobie stwierdzenia Bracie. Nie interesują mnie Twoje odpowiedzi dotyczące kiedy pisałeś, jak pisałeś, o czym pisałeś itp., bo to że piszesz nie do końca prawdę to wiem i wiem po co to robisz. Łatwo wywnioskować, że jest to „prośba” pewnej osoby (domyślam się czyja), która zarówno 2 lata temu też Cię poprosiła o pomoc w pewnej sprawie (jakiej? też się domyślam). „wróciłeś” teraz , bo zaczynają pewnej grupie osób sprawy iść w złym kierunku więc trzeba troszeczkę postraszyć. Czy to będzie skuteczne? mam wątpliwości tym bardziej, że już są… Czytaj więcej »

Heinrich
Użytkownik

Jak ja bym chciał żeby to była prawda, że robię komuś dobrą dla niego robotę na zlecenie. Powiedz jaką i dla kogo, żebym wiedział gdzie się zgłosić po gratyfikacje 🙂
Podane przez Ciebie inicjały nic mi nie mówią, więc uważaj – może jednak jesteśmy rodziną? :):):)

W mojej misternie uknutej grze idziesz za przynętą jak po sznurku… Mówiłem Ci już – czwarta władza. To my kreujemy Twoje myślenie, a dla Ciebie, jak widać, nasze zamysły są i będą nie poznane :):):):)

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Dno dna, to żałosne Panie Felietonisto, sam ukrywasz się pod nickiem, a próbujesz innych użytkowników zdemaskować. Miej trochę honoru i sam się podpisuj, albo daj spokój innym w tej kwestii.

Wladek
Gość
Wladek

O Jezu czego to się napiles że tyle dobra widzisz w pracy rady miasta i burmistrza jak ludzie mówią wprost przeciwnie….

Heinrich
Użytkownik

Że ja widzę tyle dobra? 🙂 Bez przesady, burmistrz pisze w liście o jakichś inwestycjach, które zrobił, no to dobrze, niech robi. Poza tym to jestem daleki od zachwytów 🙂

Wladek
Gość
Wladek

No i ok tak otrzymaj chlopaku