Długo nie porządził. Zarząd Powiatu odwołał Dyrektora Szpitala

Dziś popołudniu  Zarząd Powiatu Łukowskiego podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektora łukowskiego szpitala Pana doktora Władysława Kobielskiego. Taka decyzja zapadła przy jednym głosie przeciw. Jeden z członków zarządu Pan Krzysztof Szczęśniak był nieobecny.

Jako powód zwolnienia Pan wicestarosta Włodzimierz Wolski podał opóźnienia w realizacji umówionych wcześniej inwestycji, a także kiepską współpracę z samym Zarządem. Od jutra szpitalem będzie kierował zastępca Pan Mariusz Furlepa, a na stanowisko zostanie rozpisany nowy konkurs.

Wokół powołania, a konkretniej, wokół konkursu na stanowisko było wiele niejasności. Dziennikarze wskazywali na szereg uchybień i przepychanie kandydatury „kolanem” przez Zarząd. Ostatecznie Pan Kobielski dyrektorem został. Był nawet na sesji gminy w Stoczku Łukowskim, jednak jego wypowiedzi wtedy przyjęliśmy dość sceptycznie.

Oto krótka relacja z tamtej wizyty (9 luty 2016):

W tym roku ma być wybudowane nowe skrzydło szpitala, z lądowiskiem dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Co ciekawe do inwestycji ma dojść jeszcze w tym roku.

Utrzymana ma być karetka pogotowia w Stoczku Łukowskim a także Pomoc Nocna i Świąteczna, która w ocenie Dyrektora jest zupełnie nie zagrożona.

Wszystkie ośrodki zdrowia mają być gruntownie wyremontowane.

Takim planom nie wypada nic innego tylko bić brawo. Miejmy nadzieję, że zamierzenia wejdą w życie i nie będziemy musieli się martwić, gdzie w święta czy nocą udać się do lekarza…

 

Minęły już dwa lata, a inwestycji choćby w naszym ośrodku zdrowia, jak nie było, tak nie ma…
Pierwsze komentarze:

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa
Gość
Ewa

Tam gdzie wójtowie potraktowali jego propozycje jest robione np. u nas w Jedlance. Sami widzimy..
A samym mówieniem burmistrza jak nie ma kasy i eszystko albo prawie szpital ma wziąć na siebie bo miasto chce dołożyć grosze nie da się. Ale i myślę, że po wyborach coś da się zrobić. 50 tys proponowane to śmiech na sali.

Andrzej Kot
Gość
Andrzej Kot

Ewo dodam tylko, że Stoczek był planowany jako pierwsza inwestycja. Dlaczego nie przeprowadzono- to już wiadomo. Zamiast Stoczka skorzystał Trzebieszów, Wandów i gmina Stoczek. Patrząc na wyniki pozyskiwania środków unijnych Miasta na inwestycje- ostatnie w granicach 30%-50%- gdzie trzeba popracować nad wnioskiem i czekać w kolejce- to proponowane na remont w wysokości 2/3 inwestycji bez żadnych wymogów to powinno brać się z pocałowaniem ręki.
Poza tym- odgrzewany kotlet to typowa walka przeciwko panu Kobielskiemu jak i mojej osoby- kandydatowi na Burmistrza, który w programie zawarł konieczność remontu.