W długi weekend policjanci po służbie grubo przesadzili z prędkością. Jak myślicie? Zabrano im uprawnienia?

kienkowka

Droga krajowa nr 76 była pechowa dla mieszkańca Stoczka, który przez Stare Kobiałki jechał za szybko, i Policja musiała odebrać mu uprawnienia. Na tej samej drodze również w długi weekend Policjanci nagrali  dwóch swoich kolegów. Obaj przekroczyli dozwoloną  prędkość o ponad 50 km/h. Jeden, pracujący na co dzień w Komendzie Miejskiej w Siedlcach, zatrzymany został w Kienkówce, drugi pracujący na Komisariacie w Stoczku Łukowskim w Dąbiu.

Koledzy nie byli wyrozumiali, i nie zastosowali taryfy ulgowej odbierając im uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Tym samym policjanci przez trzy miesiące, zamiast jeździć samochodem, będą musieli chodzić pieszo…

O sprawie napisał lukow24.pl, dla którego sprawę skomentował łukowski rzecznik prasowy asp. sztab. Marcin Jóźwik:

– (…) wśród ujawnionych w majowy weekend 11 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej w obszarze zabudowanym prędkości o więcej niż 50 km/godz. dwa z nich zostały popełnione przez policjantów. Tak jak i w pozostałych dziewięciu przypadkach, policjanci zostali ukarani mandatami, otrzymali punkty karne oraz zatrzymano im uprawnienia do kierowania pojazdami, które przesłano do właściwego względem miejsca zamieszkania Starosty.  Wobec prawa jesteśmy równi, nie zasłaniamy się swoją funkcją, ponosimy wszelkie konsekwencje za naruszenia przepisów.

Trudno uwierzyć, że  w przeszłości podobne zdarzenia na drogach nie miały miejsca. Zatem fakt zaistnienia sprawy wskazuje, że wobec prawa nie ma w społeczeństwie równych i równiejszych…

Jeśli byłeś świadkiem wypadku, coś interesującego się wydarzyło zapraszamy do kontaktu. Prześlij zdjęcia albo napisz! Pomóż tworzyć serwis i poinformuj o tym innych.
Mail: rozwojstoczka@gmail.com

Zostaw komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar