Czyn społeczny powraca

rozbiórka bruku
W Stoczku w czasach PRL w czynie społecznym wykonywano różne prace. Na zdjęciu rozbiórka bruku. Dziś w tle widzielibyśmy budynek Urzędu Miasta.

Ostatnia sesja Rady Miasta przyniosła „przełomową” decyzję. Wszyscy Radni, Burmistrz, Dyrektor Zespołu Oświatowego zgodnie oświadczyli,  że w sobotę 21 maja o godzinie 10.00 stawią się na społeczne sprzątanie stadionu szkolnego.

Okazało się bowiem, że pomimo próśb i nalegań, miasto i szkoła nie mają, ani środków, ani pieniędzy aby porządek na stadionie zaprowadzić. W przeszłości robili to uczniowie, którzy z różnych przyczyn do zajęć sportowych byli nie przygotowani. O tych pracach krążą już legendy.

Dziś stadion mocno podupadł, bieżnia  przypomina ścieżkę leśną. Osoby, które z niej korzystają skarżą się, na wystające korzenie i kamienie, które mocno utrudniają bieg lub marsz.

Do  idei czynu społecznego nasi wybrańcy zapraszają wszystkich chętnych. Zatem, kto 21 ma czas, może wziąć grabki, albo szpadelek i pomaszerować na stadion.

„By żyło się lepiej, by żyło się lepiej wszystkim” ;).

plakat
Plakat zachęcający do udziału w czynie społecznym

8
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Heinrich
Gość
Heinrich

A ja mam pomysł – niechby ktoś powęszył, gdzie Pan Bieniek widział ten cukier puder, załatwił trochę i przyniósł na boisko 21 maja. Jakby burmistrz i radni zapodali kresunię, to może nabraliby werwy i rzutem na taśmę uprzątnęliby targowicę i ścieżkę na Izydory 🙂
Czy to nie jest świetny plan? Kurde, chyba jestem geniuszem 🙂

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

taaaa, w następnym tygodniu posprzatamy skwerek i alejke na izydory a za dwa tygodnie podwórka pana burmistrza ,pana kierownika ,pani dyrektor i odnowiciela 😉

y
Gość
y

MZGK trzeba zapłacić za sprzątanie to nie firma charytatywna

anonim
Gość
anonim

Co za dziadostwo….serio Miasta nie stac na cos takiego jak uporzadkowanie stadionu? A MZGK od czego jest? To nie jest dowcip?

m
Gość
m

Jak się coś pisze to wypada trochę pomyśleć. Krawiec gratis nie szyje a sklepowa nie rozdaje za darmo towaru. Nawet fundacje charytatywne zarabiają.

X
Gość
X

21 maja panie Marcinie.

X
Gość
X