Czyn społeczny wykonany

sprzatnie

Sobota 21 maja  godzina 10.00, to czas w którym Burmistrz, Radni, Dyrektorzy i nauczyciele Zespołu Oświatowego podjęli wyzwanie jakim była próba uporządkowania boisk miejskich przy ulicy Dwernickiego. Prace rozpoczęły się jeszcze w tygodniu, trawę skosił Zespół Oświatowy a prace porządkowe prowadził również Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej z Panem Dyrektorem Januszem Grzempczyńskim.  Poprawione zostały ławki (pracownicy ZO), naprawiono chodnik, oczyszczono fragment bieżni.

W inicjatywę włączyli się mieszkańcy, a na apel Burmistrza Ireneusza Szczepanika pozytywnie odpowiedziały dwa stoczkowskie stowarzyszenia: Inkubator Kreatywności Społecznej i STS Aves Stoczek Łukowski.

Po trzech godzinach, prace zostały zakończone, po czym Burmistrz zaprosił wszystkich na poczęstunek z grilla.

Ogrom zaniedbań spowodował, że prac nie udało się dokończyć. Jednak bez względu na to czy działania będą kontynuowane, efekt jest widoczny gołym okiem. Miejmy nadzieję, że teren stadionu będzie na stałe włączony w bieżące działania porządkowe.

Aktualizacja.

W pracach wzięło również 7 uczniów z Pogotowia Opiekuńczego w Stoczku Łukowskim. Prace społeczne dla nich, to żadna nowość. Pensjonariuszy Pogotowia, często można zobaczyć w czasie prac porządkowym przed dawnym internatem.

sprzątanie stadionu

 

sprzątanie stadionu

sprzątanie stadionu

 

6
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Reks
Gość
Reks

Zgadzam się z przedmówcą. Mianowicie tak jak Krystyna zauważam trochę stronnicze wpisy z strony redakcji. Cóż to za serwis informacyjny który zamiast informować nastawia czytelników przeciwko działaniom społecznym i partycypacji ?? Nieładnie Panie redaktorze…

Krzysiek
Gość
Krzysiek

W żadnej szkole na terenie Gminy Stoczek Łukowski nie potrzebne są prace w czynie społecznym jeszcze tak nagłaśniane. Boisko i przyległy teren należą do szkoły. Uczyłem się tu i nigdy takiego brudu nie widziałem. Oprócz boiska dużego i bieżni była także strzelnica, na którą przecież chodziliśmy z Panem Dyrką i wszystko było utrzymane w porządku. Co się stało, że raptem potrzeba pospolitego ruszenia. To szkoła zaniedbała teren. Jest przecież sporo uczniów i można poprowadzić od czasu do czasu jakieś drobne prace porządkowe nawet w trakcie lekcji – uczniowie nie ćwiczący na WF (ale sprawni i zdrowi), lekcje wychowawcze etc. przykładów… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

Popieramy czyn!

Andrzej
Gość
Andrzej

Krystyna ma rację!

wolontariusze wyklęci
Gość
wolontariusze wyklęci

Szkoda, że redaktor nie wspomniał o dzieciakach z Pogotowia Opiekuńczego które swoją siódemką zasiliły nieliczne grono społeczników…