Czujemy się bezpiecznie? Czy można coś poprawić w naszym otoczeniu?

bezpieczęństw

Na ostatniej sesji Rady Miasta w punkcie dotyczącym wolnych wniosków, głos zabrał jeden z mieszkańców miasta. Wypowiedź była bardzo emocjonalna, i dotyczyła bezpieczeństwa i zachowania ciszy nocnej na Placu Kościuszki. Gorzkie słowa popłynęły w kierunku radnych, ale naszym stoczkowskim funkcjonariuszom również mocno się oberwało…

Dla tych mieszkańców Stoczka i Gminy Stoczek, którzy mają zastrzeżenia co do bezpieczeństwa dnia codziennego, Policjanci z KPP Łuków zorganizowali debatę społeczną. 25 kwietnia o godzinie 13.00, można przyjść do sali MOK, i swoje zastrzeżenia, czy też pomysły zaprezentować….

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!” To hasło przewodnie kolejnej już debaty społecznej jaką zorganizują tym razem policjanci ze Stoczka Łukowskiego. Zaplanowane na 25 kwietnia 2018 roku o godz. 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Stoczku Łukowskim spotkanie, ma na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań mieszkańców oraz wypracowania wniosków, których realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnianie współpracy ze społecznością lokalną, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach cyklu debat społecznych „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ!” Już 25 kwietnia 2018 roku o godzinie 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Piłsudskiego 2 w Stoczku Łukowskim, policjanci, strażacy i przedstawiciele samorządu będą  między innymi oczekiwali na spostrzeżenia, uwagi i sugestie mieszkańców naszego powiatu, dotyczące ich bezpieczeństwa.

Celem przedsięwzięcia jest zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych wobec instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu, ograniczenie zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, a przede wszystkim włączenie obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Wszyscy uczestnicy spotkania, oprócz możliwości poznania aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”  będą mogli bezpośrednio przekazać policjantom i zaproszonym gościom swoje spostrzeżenia dotyczące ich bezpieczeństwa i problemów z jakimi borykają się każdego dnia.

MJ.

10
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Moim zdaniem w Stoczku z bezpieczeństwem nie jest źle. Przecież w tym małym środowisku wszyscy dobrze znamy się nawzajem i raczej wcześniej niż później wiemy, co kto z nas znowu zmalował. Tak więc jeśli chodzi o bezpieczeństwo nawzajem się pilnujemy lepiej niż policja 😉 Niewygody, owszem, bywają – i też więcej naszej winy, niż funkcjonariuszy. To nasze przyzwolenie na np. hałasy w nocy, czy na parkowanie wbrew przepisom i przyzwoitości tuż przed ołtarzem może i jest za duże. Ale zastanówmy się, czy to tylko policji problem? No bo niby nam przeszkadza np. zastawienie dojazdu do Straży w niedzielę, ale jakby… Czytaj więcej »

Franek
Gość
Franek

W Stoczku jest monitoring w co drugim oknie 🙂

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Debata- Świetna inicjatywa ze strony lokalnych władz i naszej Policji. 1/ DEBATA jak najbardziej ale o normalnych godzinach dla każdego mieszkańca a nie w godzinach dla emeryta, rencisty, bezrobotnego czy osoby przebywającej na macierzyńskim lub wychowawczym. Dla czego nasi radni nie zrobią sobie sesji np. o godzinie 12-tej tylko po godzinach pracy. 2/Dla czego taki firma jak PKP- a w głównej mierze „Sokiści”- służba ochrony kolei mogli sobie poradzić z zachowaniem porządku i przestrzeganiem przepisów na zamkniętej dla ruchu lokalnego Stoczkowskiej rampie kolejowej i libacjami alkoholowymi a wszystko stamtąd przeniosło się do centrum miasta i nikt z władz tego nie… Czytaj więcej »

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Gdzie przedmówca w tym sezonie startuje? Do władz miasta, powiatu, województwa? Bo demagogia skrajnie napięta.
Jak cięciwa, co nie wie, czy za, czy przeciw… 😉

Zula
Gość
Zula

Co to za inteligent wymyślił debatę w środku dnia.Chyba,że komuś zależy żeby przyszło jak najmniej ludzi.

Waldemar
Gość
Waldemar

I mam iść publicznie mówić w obecności stoczkowskich policjantów co mi się w ich działaniach nie podoba? a później co? pięć kontroli dziennie? na każdym kroku uważać czy wszystko robi się zgodnie z prawem? Odpada. Mam propozycję aby tu w komentarzach wpisywać anonimowo uwagi a redaktor naczelny niech przeczyta publicznie na tym spotkaniu, inaczej tam nie będzie dyskusji.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Normalni mieszkańcy o tej porze pracują, kto przyjdzie na spotkanie? Wytypowani urzędnicy?

Franek
Gość
Franek

Otóż to, dla mnie osobiście to interesujące spotkanie i nareszcie coś się dzieje w ośrodku kultury, ale nie mogę zwolnić się z pracy. Musi mi wystarczyć ewentualne obejrzenie zdjęć przedstawiających uczestników spotkania. Pewnie znajdzie się na nich jakiś mieszkaniec, który ma wolny czas w środę o 13:00. Tak swoją drogą, to nie pamiętam, kiedy ostatnio mieszkańcy mogli przyjść do domu kultury. Tam się coś dzieje? To jest chyba jedyne publiczne miejsce oprócz boiska, kościoła, knajpy i biblioteki. Można jeszcze iść do lasu albo nad rzekę, ale to już nie to samo. Obgadywanie innych – oto co pozostaje, jedyna kultura, rozrywka… Czytaj więcej »