Ćwiczenia zgrywające strażaków

zgrywające2

W dniu 10 października br. w bezpośrednim sąsiedztwie Poligonu Lotniczego 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Jagodnym gmina Łuków, odbyły się ćwiczenia zgrywające dla jednostek wchodzących w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, w tym jednostek OSP wchodzących w skład plutonu ratowniczego Lubelskiej Brygady Odwodowej, jednostki Wojskowej Straży Pożarnej z Dęblina, służb Nadleśnictwa Łuków, Zespołów Ratownictwa Medycznego SP ZOZ w Łukowie oraz Policji.

Ćwiczenia przeprowadzono celem doskonalenia współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej z innymi służbami podczas gaszenia symulowanego pożaru lasu. Ćwiczono elementy organizacji zaopatrzenia wodnego w przypadku gaszenia dużych pożarów na obszarach leśnych, w tym dowożenie wody na znaczne odległości, organizację łączności dowodzenia i współdziałania, organizację i funkcjonowanie sztabu akcji, udzielania poszkodowanym pomocy medycznej, organizacji objazdów i dojazdów do miejsca akcji.

W ćwiczeniach wzięło udział:

– 10 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej – średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze (JRG Łuków, OSP Jedlanka, Adamów, Trzebieszów, Stoczek Łukowski, Dąbie, Gręzówka, Wojskowa Straż Pożarna z Dęblina),

samochody rozpoznawczo-ratownicze (JRG Łuków, Wojskowa Straż Pożarna, Nadleśnictwo Łuków),

– samochody kwatermistrzowskie (KP PSP Łuków),

– samochody operacyjne (KP PSP Łuków, KW PSP Lublin, Wojskowa Straż Pożarna),

– autobus ze strażakami z Wojskowej Straży Pożarnej,

– Zespół Ratownictwa Medycznego SPZOZ Łuków,

– Policja.

Ogółem w ćwiczeniach wzięło udział 84 strażaków i osób funkcyjnych.

źródło: http://kppsp.lukow.pl

fot. dzięki uprzejmości OSP Stoczek Łukowski

 

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eM
Gość
eM

Jeszcze WSP Barcząca.

Strażak
Gość
Strażak

Nie było Barczącej tylko WSP Deblin