Co z naszym bezpieczeństwem?

fot. poglądowa

W ostatnim czasie w naszej okolicy doszło do bardzo niepokojących zdarzeń, do których wcześniej już dawno nie dochodziło.

Doszło do włamań do mieszkań, zuchwałych, przez zamaskowanych mężczyzn. W ostatnich dniach miało miejsce również brutalne pobicie.

Wszystko to, skłania do tego, aby zadać pytanie, czy możemy czuć się w naszych domach bezpiecznie?

To pytanie będą mogli zadać radni gminy na najbliższej sesji….

Proponowany porządek obrad:

Zwołuję VI sesję Rady Gminy Stoczek Łukowski w dniu 10 maja 2019 r. (piątek) o godzinie 13.00 w sali narad Urzędu Gminy w Stoczku Łukowskim. Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Zmiany w porządku obrad.

3. Sprawozdanie Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim.

4. Sprawozdanie z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach za 2018 r.

5. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stoczku Łukowskim oraz ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2018.

6. Podjęcie uchwały Nr VI/48/19 w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej.

7. Podjęcie uchwały Nr VI/49/19 w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2019 r.

8. Podjęcie uchwały Nr VI/50/19 w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Łukowskiemu.

9. Podjęcie uchwały Nr VI/51/19 zmieniającą uchwalę Nr IX/51/2015 z dnia 30 czerwca 2015 r. w sprawie ustalenia zasad, na jakich przewodniczącemu organu wykonawczego jednostki pomocniczej gminy przysługuje dieta oraz zwrot kosztów podróży służbowych.

10. Podjęcie uchwały Nr VI/52/19 w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Stoczek Łukowski w sprawie statutów jednostek pomocniczych.

11. Podjęcie uchwały Nr VI/53/19 w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych w Gminie Stoczek Łukowski.

12. Podjęcie uchwały Nr VI/54/19 w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Stoczek Łukowski.

13. Podjęcie uchwały Nr VI/55/19 w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć terapeuty pedagogicznego oraz nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie i młodsze.

14. Podjęcie uchwały Nr VI/56/19 w sprawie utworzenia Centrum Usług Wspólnych Gminy Stoczek Łukowski.

15. Przyjęcie protokółu z V sesji Rady Gminy Stoczek Łukowski.

16. Wolne wnioski.

17. Zamknięcie obrad

17
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Protokół, relacja z sesji, fakty
Gość
Protokół, relacja z sesji, fakty

PRZYSZŁOŚCIOWY ZAWÓD W STOCZKU- OCHRONIARZ. Tym wstępem rozpoczynam komentarz, który może pobudzi mieszkańców z tej brzydkiej majowej pogody i zachęci na spacer chociażby do Choiniaka, który stał się „twierdzą warowną” rządzących nie tylko Stoczkiem. Dlaczego tak piszę? Ano jak wieść niesie, już przy kampanii samorządowej dochodziło tam do potajemnych spotkań zwycięskiego obozu. Teraz kontynuacja trwa, ale już ten piękny Park zaczyna gościć coraz to ekskluzywniejsze grono. Tak było w ubiegłą sobotę. Opieram się w tym zdaniu- wywodzie jedynie na opowieściach, a mianowicie, że wtedy Park przestał być dostępny dla zwyczajnych mieszkańców Miasta, a nad całością czuwali OCHRONIARZE. I tu powiązanie… Czytaj więcej »

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Takie jajca to mogą być tylko w Stoczku, a wersy z hymnu stoczkowskiego:
” Panowie w stolicy kurzyli cygara
Radzili o braciach zza Buga”
zastąpił bym:
” ……. w Chojniaku lansik robili
i świetnie się przy tym bawili”

Ela
Gość
Ela

Zdzichu, ty jak zawsze trafnie!

viola
Gość
viola

Nie jest jeszcze tak tragicznie abym musiała wynajmować ochroniarza (oczywiście żarcik), a na poważnie to pełna zgoda z „niesmacznymi” sprawami. Co niektórzy nie mają wstydu, są jak chorągiewki- jednym zdaniem „..j, d… i kamieni kupa”

Jacek..
Gość
Jacek..

Tak na marginesie pomijając ta całą szopkę z zamknięciem parku to w sumie nawet nie tak źle że w Stoczku coś się dzieje. Dobrze czy też źle ale Miasteczko Stoczek w pamięci może pozostanie.

Spokojna
Gość
Spokojna

W dobrej czy zlej pamieci?

Monopol
Gość
Monopol

Przykład idzie z góry,jaki komisariat i policjanci takie bezpieczeństwo.

Rolmops
Gość
Rolmops

A gdzie sprawozdanie z działalności ZAZ-u?

Czeresniak, wieśniak, cham itp.
Gość
Czeresniak, wieśniak, cham itp.

Panie Wójcie , a gdzie o bezpieczeństwie pożarowym? Sprawozdania z działalności OSP. Przecież jest na terenie gminy Komendant, a jeśli Go nie ma lub nie potrafi nadzorować jednostkami to może warto kogoś znaleźć odpowiedniego na to stanowisko. Gminę na to stać, a bezpieczeństwo pożarowe też ważne co potwierdzają ostatnie wydarzenia. W samym Stoczku problem to może spróbować rozwiązać go wspólnie dla dobra Miasta i Gminy.

Edek
Gość
Edek

A kto jest gminnym komendantem??

Czeresniak, wieśniak, cham itp.
Gość
Czeresniak, wieśniak, cham itp.

Z przekazanych info Pan Sekretarz Gminy.

Wladek
Gość
Wladek

Janosik

Burak że wsi
Gość
Burak że wsi

Osp w gminie Stoczek to ochotnicy przede wszystkim, wyjeżdżają kiedy mogą, OSP Stoczek to siła ale mają mało strażaków, może warto im pomóc, znaleźć im miejsca pracy, zatrzymać ich żeby było na miejscu i zabezpieczyli miasto i gminę, może trzeba nad tym pomyśleć.

Czeresniak, wieśniak, cham itp.
Gość
Czeresniak, wieśniak, cham itp.

Buraku to co piszesz to powinno być zrobione już od dawna, a może jeszcze inaczej, nie powinno sie tego psuć co było kiedyś. Niestety, ale zwłaszcza Nasi Radni zrezygnowali z „usług” OSP Stoczek przy aprobacie Wójta gdyż uważali i dalej uważają, że Stoczek i tak zrobi czarną robotę za Free. Z kolei Koziary nie potrafią zdecydowanie powiedzieć NIE i obecnie jest taki bajzelek. Liczyli na obecnego mera i chyba sie zawiedli, bo nie widu nie słychu aby pozyskano etaty na kierowców. W/g mnie to powinien Wójt z Burmistrzem zasiaść do stołu i poważnie porozmawiać, a przede wszystkim wysłuchać osoby, które… Czytaj więcej »

Burak że wsi
Gość
Burak że wsi

Oczywiście, masz racje ale to chyba nie realne żeby to się stało, a raczej od strony wójta bo nie będzie płacił na OSP Stoczek bo nie jednokrotnie mówił, że ma wspaniałe wyszkolonych i wyposażonych strażaków. W to pierwsze wątpię, w to drugie już nie, bo widać gołym okiem. Podsumowując OSP Stoczek radzi sobie jak może i tak będzie sobie radził do momentu aż coś się stanie, wtedy władze szybko zmienia zdania i im pomogą, a w gminie będzie tak jak jest, Stoczek pojedzie a jak nie to Jedlanka czy ktoś inny. Pozdrawiam

viola
Gość
viola

W Stoczku też powoli zaczyna się sezon- rajdy samochodowe, wieczorne schadzki i grożenie paluszkiem na ludzi przechodzących nie przez pasy w centrum. Obiecano wdrożenie pomysłów jednego z kandydatów na Mera i cisza. radny Z.W. nawet wnosił na sesji jeden z jego pomyslów, ale widocznie włodarzom nie trzeba mądrych inicjatyw. Szkoda. Mogło byc bezpiecznie

edek
Gość
edek

viola ,czujesz się zagrożona?