Co można, a czego nie wolno wylewać na pole…

Na stronie Gminy Stoczek Łukowski dociekliwy mieszkaniec Artur zadał Wójtowi Markowi Czubowi takie pytanie, które może zainteresować szersze audytorium:

Jakiego rodzaje sciekow z ubojni mozna przeznaczyć na pole? Mozna by poprosic Pana o kontrolę czy legalnie wylewane sa scieki wlasnie z ubojni. Pola przy drodze \”Turzeckiej\” ciągle sa zalewane ściekami. Znajduja sie tam odpady zwierzece, odpady miesne, krew zwierzęca. Bardzo prosze o zainteresowanie sie sprawą i interwencję kontrolna w celu sprawdzenia zgodosci z polskim prawem. Bacznie bede przygladam sie tej sprawie i licze na szybka odpowiedz i interwencję.

Odpowiedź Wójta nadeszła szybko. Oto jej treść:

Odpowiadając na Pana pytanie w sprawie zagospodarowywania odpadów przemysłowych przez Zakład MIĘS-POL w Starych Kobiałkach informuję, że zakład ten posiada zezwolenie Starosty Łukowskiego na prowadzenie działalności w zakresie wytwarzania odpadów w związku z eksploatacją instalacji (ubojni), które określa sposób zagospodarowania poszczególnych rodzajów odpadów.

Zezwolenie to daje przedsiębiorcy możliwość rolniczego wykorzystania odpadu o kodzie 020106 (odchody zwierzęce) na polach własnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wykorzystania nawozów naturalnych oraz przy spełnieniu wymogów weterynaryjnych określonych dla nawozów naturalnych.

Odpady takie jak krew, odpadowa tkanka zwierzęca powinny być przekazywane przez przedsiębiorcę uprawnionym odbiorcom, celem zagospodarowania.

Nadzór nad działalnością przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie oraz organ, który wydał zezwolenie na wytwarzanie odpadów, czyli Starosta Łukowski.

źródło: stoczeklukowski.pl

3
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość!
Gość
Gość!

Ciekawe skąd taki smród… Nieraz i zapewne nie tylko ja widziałam co rozwoza na te pola… Ale ciekawa jestem ile trzeba zapłacić żeby usta zamknąć?? Jeżdżę dużo po świecie ale takiego smrodu jak tam to nie ma nigdzie.

edek
Gość
edek

Jest w Danii wokół chlewni :):):)

edek
Gość
edek

Odpady takie jak krew, odpadowa tkanka zwierzęca powinny być przekazywane przez przedsiębiorcę uprawnionym odbiorcom, celem zagospodarowania.
Ciekawe czym upasły się bytujące przy ściekach kruki?