Burmistrz otrzymał absolutorium

Na ostatniej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie nad udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Stoczka Łukowskiego Ireneuszowi Szczepanikowi z wykonania budżetu za rok 2014.

Radni byli niemal jednomyślni bowiem 11 z pośród 14 obecnych na obradach było za udzieleniem absolutorium, od głosu wstrzymali się Marcin Sentkiewicz i Ewa Mokicka. Swoiste „votum separatum” poprzez głosowanie na „nie” udzieliła najmłodsza Radna Karolina Walecka.

Wskazała ona na szereg niedociągnięć Burmistrza i podzieliła zdanie Regionalnej Izby Obrachunkowej, że niezrealizowanie dwóch największych inwestycji zaplanowanych na 2014 co prawda nie wpływa na negatywną opinię, ale jest to uchybienie.

Karolina Walecka zarzuciła również Burmistrzowi, że źle nadzorował prace związane z remontem kina, chodzi o to, że prowadzone były one zbyt szybko co skutkuje koniecznością naprawy nowych sal.

Burmistrz z kolei chwalił się swoimi dokonaniami i zrealizowanymi inwestycjami, min kanalizacją na ulicy Piaski.

Jeśli nad przyjęciem absolutorium głosowali by internauci, to Burmistrz nie mógłby liczyć na wyrozumiałość bowiem w sondzie otrzymał 53 głosy na nie i 17 za.

 

6
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec Stoczka
Gość
mieszkaniec Stoczka

Brawo Karolina! To czy burmistrz dostałby absolutorium, czy nie i tak nic by nie zmieniło. To społeczeństwo wybrało burmistrza i tylko społeczeństwo może go odwołać – dając mu absolutorium bądź nie.
Musimy wymagać i patrzeć na ręce, bo inaczej nic nie wyegzekwujemy!

zazi
Gość
zazi

byleby do emeryturki 🙂 wiele osób tak myśli – oby jak najszybciej tych emerytur nie było! 😉

echh :/
Gość
echh :/

A gdzie w tym artykule mowa o pomniku Pani Krystyno??? A codo Pani Karoliny nie rozumiem pani zarzutów. Przeszkadza Pani to że ktoś mówi prawdę, ma chęć działania? Już wiem dlaczego młodzi uciekają ze Stoczka. W tym mieście trzeba iść za tłumem inaczej będą na tobie psy wieszać.

Krystyna
Gość
Krystyna

I znowu ten pomnik.
banda burmistrza, też coś – pijani rosjanie, a nie banda burmistrza. A Pani Karolina to teraz najmądrzejsza w całej gminie jest. Może poczekajmy aż Pani Karolina zostanie burmistrzem i wtedy się wykaże.

A :)
Gość
A :)

Pijanych Rosjan też można przypilnować (swoją drogą to już kolejna wesja i jakoś o tych pijakach w TVN nie wspomniał nasz włodarz) 🙂 Co do P. Karoliny to puki co jest jedyną chyba osobą Radzie Miasta która nie boi mówić się otwarcie jak jest. Widzę że P. Krystynie bardzo przeszkadzają osoby które mają coś do powiedzenia i chęć do pracy. No ale Stoczek był taki od zawsze – osoby wychylające się nie były mile widziane.

:)
Gość
:)

Jak patrze na te dokonania co zrobił burmistrz ze swoja bandą to aż chce się zacytować! Wam kury szczać prowadzać a nie politykę uprawiać! Pozdrawiam.