Burmistrz może spać spokojnie, kolejną kadencję ma w kieszeni. Wójt ma powody do zmartwień…

ireneusz szczepanik

Do ponownych wyborów samorządowych pozostało niespełna dwa lata. Co prawda to perspektywa dość odległa, i wszystko może się jeszcze zdarzyć, jednak warto było zadać pytanie o preferencje wyborcze już dziś.

W zamieszczonej na naszych łamach ankiecie, można było głosować  na kandydatów, którzy brali udział w wyborach w 2014 roku. Ankieta rzecz jasna pozwalała na oddanie głosu wielokrotnie, a także osobom niepełnoletnim, więc jej wyniki  można traktować nieco z przymrużeniem oka. Trzeba jednak pamiętać, że same wyniki być może nie odzwierciedlają rzeczywistości, ale wnioski jakie da się wysunąć  na podstawie głosów (bardzo ciekawe) to już co innego…

Ale na początek wyniki:

wybory-miasto

Jak widać w mieście wygrałby Ireneusz Szczepanik uzyskując 164 głosy (46,3%), drugi byłby Bogdan Gołęgowski 124 głosy (35,4%), czyli mniej więcej tak samo jak to miało miejsce dwa lata temu. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja z trzecim miejscem, tutaj Daniel Chudek wyprzedził Krzysztofa Czuba o 33 głosy. Ankietowani wskazali również na potencjalnych nowych kandydatów. Nowymi włodarzami mieli by zostać, albo Karolina Walecka, albo jej mąż Paweł Walecki. Jeden ankietowany wskazał na „kogoś zupełnie nowego”.

Aktywizacja ankietowanych wyraźnie skupia się wokół dwóch osób. Świadczy to w oczywisty sposób, że żadna z nich nie zamierza zrezygnować w udziale w wyborach za dwa lata. Ciekawostką jest fakt, że osoby które wybierały Ireneusza Szczepanika, głosowały przeciwko kandydaturze Marka Czuba na wójta, podczas gdy potencjalni wyborcy Bogdana Gołęgowskiego opowiadali się za obecnym włodarzem gminy, bądź nie głosując w ogóle. Pomimo, że Daniel Chudek był uwzględniony w wyścigu do fotela Burmistrza, (jego zapowiedzi wskazują na chęć startu w wyborach na wójta), to zdobył on 45 głosów. 

Jeśli dać wiarę ankiecie, to w Gminie Stoczek Łukowski mieszkańcy nie chcą już mieć za włodarza Marka Czuba. Oto wyniki:

wybory-gmina

Głosowanie cieszyło się mniejszym zainteresowaniem, ale większość, bo 148 osób było przeciwnych, a 124 za tym żeby na następną, kolejną kadencję ponownie został wybrany Marek Czub.

Ankietowani wskazali również, że na stanowisku wójta widzieli by Zbigniewa Bogusza.

 

Jeśli byłeś świadkiem wypadku, coś interesującego się wydarzyło zapraszamy do kontaktu. Prześlij zdjęcia albo napisz! Pomóż tworzyć serwis i poinformuj o tym innych.
Mail: rozwojstoczka@gmail.com

Zostaw komentarz

12 komentarzy do "Burmistrz może spać spokojnie, kolejną kadencję ma w kieszeni. Wójt ma powody do zmartwień…"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
KOZIAR
Gość

śmieszna ankieta. Czub przegra wybory- za co i z kim? Co to za przeciwnik Chudek? Czub go zje a potem wy….. Bogusz też nie ośmieli się stawać w szranki z Czubem, bo będzie się obawiał w razie przegranej ( a przegra) utraty swojej posady. Co do Miasta to uważam, że duże szanse będzie miał ktoś całkowicie nowy w tej śmiesznej polityce stoczkowskiej, który przedstawi swój program, będzie znany stoczkowskim ludziom i nie splamił się niczym obecnie. Znam takiego i mimo namowy- nie bardzo ma ochotę, ale czas pokaże.

jeszcze dalej
Gość

Zdradź o kim myślisz? Może uda się go namówić

Sokol
Gość

Obciązeniem Wójta będzie napewno start z PSL-u. Na kolesiostwo w spolkach rolniczych mozna poematy pisac. PiS ( bo chyba od nich Chudek wystartuje ) tez ma grzechy, ale ma coraz wieksza popularnosc na wsiach 500+ itp. Wystarczy porownac wynik Chudka z ludzmi PSL w wyborach do Sejmu na terenie gminy. Nie jest on bez szans. Przy dobrej kampanii i chodzeniu od drzwi do drzwi przez dwa najblizsze lata moze duzo namieszac.

Marzec
Gość
Myślę, że „namieszać” to jest właściwe słowo, jeśli chodzi o kampanię (prawdopodobną) Chudka… No bo co on ma do zaoferowania oprócz tego mieszania? Poza tym, podczas głosowania w wyborach samorządowych, ludzie kierują się trochę innymi kryteriami, niż jedynie przynależność partyjna (tu głosuje się na człowieka, a nie na partię). Poza tym (tego nikt nie przewidzi), w ciągu tych dwóch nadchodzących lat, przynależność do PIS-u może stać się obciążeniem, a nie atutem. I co wtedy? Przykro mówić, ale wchodzenie na stanowisko z przydziału partyjnego – przypomina to samo PSL-owskie kolesiostwo w spółkach rolniczych, o którym pise „Sokol”. I jak to jest… Czytaj więcej »
Obiektywny ;)
Gość

Och, a ludzie z gminy głosujący na listę pis, mając do wyboru 20 nazwisk, wybrali akurat tak nielubianego Chudka. Wiem, że trudno o obiektywizm siedząc na ciepłym stołku w urzędzie lub szkółce ;).

Marek
Gość
Widzę, że „Obiektywny” to trochę jak Radio Erewań: nie ludzie z gminy tylko ludzie z miasta i nie „wybrali” tylko właśnie Go nie wybrali (bo przecież burmistrzem jest Szczepanik), a po trzecie nie „nielubianego” ale właśnie lubianego (Kto Chudka nie lubi? Może Ty „Obiektywny”?). A poza tym to „Obiektywny” potwierdził słowa „Marca”, że ludzie w wyborach samorządowych glosują na człowieka, a nie na partię (skoro wybierali z 20 nazwisk – nazwisko człowieka, którego znają, to znaczy, że głosują na człowieka a nie na partię – bo w tym przypadku skreślaliby pierwszego z listy, a Pan Chudek tak zwanej „jedynki” nie… Czytaj więcej »
eM...
Gość

Chudek to chłop z Januszówki i ze Stoczkiem ma tyle wspólnego co i Zabiele

Marzec
Gość
Witam! Na początku chcę zaznaczyć, że nie odmawiam Panu Chudkowi prawa do startowania w jakichkolwiek wyborach – także w tych na stanowisko Wójta… ale mam kilka przemyśleń: 1. W wywiadzie, jakiego udzielił „Wspólnocie” przed wyborami samorządowymi w 2014 roku, Pan Chudek powiedział: „Urodziłem się w Stoczku Łukowskim, w rodzinie, która od pokoleń związana jest z miastem. Niektórzy śmieją się, że wśród kandydatów na Burmistrza mam najbardziej stoczkowskie korzenie i nie są to słowa na wyrost.” No to teraz (skoro ma startować na wsi) pan Chudek będzie pewnie pisał, że jest najbardziej wiejski ze wszystkich kandydatów… 2. Dalej Pan Chudek pisał… Czytaj więcej »
Krytyk
Gość

Waleckie na topie? Wiedz że coś się dzieje.

Jan
Gość

Popieram w zupełności

Kwiecień
Gość

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi 😀 To o Wójcie można mówić tylko dobrze?

Marek
Gość
Oczywiście, że można o Wójcie mówić źle – tak jak o każdej publicznej osobie, ale jedynie wtedy jeśli na to zasłuży i jeszcze zgodnie z prawdą. Poza tym Panie „Kwiecień” – pytam Pana gdzie „Marzec” pisze, że nie wolno mówić o Wójcie źle? Coś Pan „Kwiecień” zwyczajnie przekręca i tworzy nadinterpretacje… Ogólnie w środkach masowego przekazu (a jest nim także „Nad Świdrem”) powinno się po prostu mówić prawdę, a nie robić polityki… „Marcowi” (jak zrozumiałem) chodzi o to, że ludzie, którzy zmieniają ciągle opcje i zależnie od okazji ustawiają się w innej roli, nie są godni zaufania… A według mnie… Czytaj więcej »