Burmistrz ma powody do radości, Rada Miasta ma o czym myśleć…

Po roku zasiadania w fotelu Burmistrza Stoczka Łukowskiego Marcin Sentkiewicz może mieć duże powody do radości. Jak wynika z ankiety zamieszczonej na stronie, mieszkańcy bardzo pozytywnie oceniają jego rządy. 31,8 % biorących udział w głosowaniu internetowym uważa ten rok za „doskonały”, na to że był „dobry” wskazuje 37,8%. Daje to w sumie blisko 70 % pozytywnych wskazań. Największe plusy to m.in. pozyskane środki na inwestycje drogowe, decyzyjność, konkretność czy też dbanie o porządek w mieście. Głosujący wskazywali również to, że burmistrzowi się po prostu chce, i że jest reprezentacyjny i na poziomie.

Oczywiście nie zabrakło głosów krytycznych, 11,00% uważa rządy za tragiczne, a 19,4 za zwyczajnie złe. W sumie ponad 30% procent z rządzenia Marcina Sentkiewicza jest niezadowolona. Internauci wskazują wiele negatywnych powodów z powodu których pracy włodarza nie cenią:

Podwyżka pensji, zwolnienie pracownika, zatrudnienie wujka, wymuszenie pomocy z MOPS-u dla drugiego wujka, zakup z miejskiej kasy roślin od ogrodnika u którego pracuje mama burmistrza, zaciągniecie kredytów na bezpodstawne inwestycje, brak własnego zdania, całkowita zależność od partyjnych zwierzchników, podwyżka podatków miejskich, faworyzowanie jednych pracowników i skłócanie innych poprzez różnicowanie uposażenia na tym samym stanowiska, a ostatnie język jakim się posługuje i fryzura

Uwagę zwracają również głosy krytykujące pracowników urzędu, którzy mają być zwyczajnie dla petentów nie mili. Oprócz tego to brak konsultacji, wycinka drzew i betonowanie miasta.

O ile Burmistrz może być zadowolony z ogólnej oceny jego pracy, to Rada Miasta już tak dobrze nie jest postrzegana. Co oczywiście ciekawe, bo mogłoby się wydawać, że głosujący na burmistrza również będą pozytywnie oceniać radę. Może to wynikać z faktu, że radni nie spotykają się za często, a na sesjach zwyczajnie wieje nudą. Nie chodzi rzecz jasna o to, żeby dochodziło do kłótni i awantur, ale do ścierania poglądów i pomysłów.

4,1 % mieszkańców uważa, że Rada Miasta pracuje doskonale, 47,1 % że dobrze, źle 30,0% , a tragicznie aż 18,8 %.

Wygląda również na to, że niewielu radnych zasłużyło się swoją służbą. Ani na plus, ani na minus. Mało osób wymieniało nazwiska radnych.

Były jednak pojedyncze głosy na plus na Janusza Rosę, Krzysztofa Pazurę, Krzysztofa Rosę, Krzysztofa Szczepańczyka, Zbigniewa Wiśniewskiego i Piotra Bany. Zdecydowanym liderem minusów został Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Szczepańczyk, głosującym przeszkadza sposób prowadzenia sesji i w związku z tym jest to równia pochyła. Na minusy zasłużyli również Ewa Mokicka, Krzysztof Rosa, Danuta Żebrowska i Piotr Rosa.

W ankiecie wzięło udział 88 osób.

9
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem List Burmistrza skierowany do naszej społeczności stoczkowskiej. Szkoda, że w ten sposób władza się z nami kontaktuje (obiecane były minimum 2 spotkania w ciągu roku), ale i dobre to. List przemiły, wychwalający swoja pracę jak i swoich podwładnych oraz przyjaciół z Rady. Tyle sukcesów, że gdybym nie był naocznym świadkiem przemian i dostepnych wiadomości, które przeważnie sa owiane jakos „tajemnicą”, to uznał bym Nasz Stoczek za Miasto mlekiem płynące, a może raczej nazwać znaną przenośnią- Miastem Sexu i Biznesu. Nie będę pastwił się nad poszczególnymi punktami zachwalającymi jakże wspaniale wykonana została praca, ale wspomne tylko o… Czytaj więcej »

I po co Ci to?
Gość
I po co Ci to?

I po co Ci to? (po co pisałeś ten list)- ten zwrot pasuje Marcinie do Ciebie w związku z napisanym listem. Marcinie jeśli się podsumowuje swoją pracę to przynajmniej wspomina się o rzeczach , których nie udało sie zrobic- czyli porażkach (sporo ich było dlatego pominąłeś).Także nie chwalimy się czymś czego nie zrobiliśmy.
Odpowiedź dla poprzednika- w mojej ocenie ponad bańkę, a co tam stać Nas.

Ewa
Gość
Ewa

Uwaga! Urzad miasta sprzedaje dzialke w centrum miasta na ulicy Partyzantow za 35 tys. Niebywala okazja. Świąteczna promocja

nagrzany
Gość
nagrzany

Coś się dzieje za Pana Marcina .bat trzyma mocno ,a pracownicy urzędu miasta już tak nie warczą jak za byłego.PORZĄDEK STRACH KU…… JEST. pozdrawiam was koziary(

Wladek
Gość
Wladek

O czym ty piszesz czlowieku to on chodzi pod ich dyktando

Very nice
Gość
Very nice
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Jest dobrze. Jeszcze kilka osób mysli. Pogłoska staje sie powoli faktem. Czas nagli (wybory prezydenckie w maju) więc i z zebraniem informacji trzeba się śpieszyć- ankieta w dwa dni- brawo.
Co do ankiety- mimo 70% poparcia więcej wypisanych minusów jak plusów. Jakie minusy? Bijące mocnym sierpowym tak aby była widoczna i bolaca Mera. Być może wskazane nazwisko kandydata.
Solidaryzuje się z troche myślącym.