Burmistrz i Radni z podwyżkami

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni przegłosowali podwyżkę wynagrodzenia dla Burmistrza Marcina Sentkiewicza o 1000 zł brutto, oraz podwyżkę diet radnym o 100 zł.

Wniosek podniesienia zarobków burmistrzowi zgłosił Radny Dariusz Wątroba, od głosu wstrzymało się dwóch radnych. Burmistrz z kolei zgłosił wniosek o podniesienie diet o 100 zł, tutaj wstrzymało się od głosu 4 rajców.

W dalszej części sesji, odbyła się również ciekawa dyskusja dotycząca opłat za wywóz śmieci. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy też będą mieli podwyżkę ;).

25
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cogito
Gość
Cogito

Nie znam na prawie, zwłaszcza lokalnym, ale czy Burmistrz Miasta (który nie jest radnym) – może złożyć wniosek formalny na Sesji Rady Miasta? Czy wniosek Burmistrza o zwiększenie diety radnych jest wnioskiem formalnym, czy merytorycznym? Zwłaszcza, gdy nie jest zgłaszany w wolnych wnioskach, a w trakcie dyskusji nad np. uchwałą budżetową? I z całą sympatią dla Przewodniczącego Rady, to od strony formalnej w Sesji Rady Miasta nie uczestniczy pan Marcin, pan Janusz, czy pani Ewa, tylko Burmistrz Miasta (imię i nazwisko), Wiceprzewodniczący Rady Miasta (imię i nazwisko) i Skarbnik Miasta (imię i nazwisko). I z całym szacunkiem dla pracy Rady… Czytaj więcej »

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Sesja nie obejmował wyłącznie ZASŁUŻONYCH podwyżek, a więc pora podsumować. Na początku DUŻE PODZIĘKOWANIA dla Radnych za mój apel i zapoznanie się z instrukcją obsługi mikrofonu (dlatego jestem za waszą podwyżką!!!). Szkoda, że Pan Burmistrz ma gdzies w poważaniu mój apel o publicznym udostępnianiu informacji ze swojej pracy, dlatego jestem PRZECIW podwyżce! W tym momencie odniosę sie do sposobu głosowania, ZA- PRZECIW- WSTRZYMUJE SIĘ. Szanowni Radni w takich przypadkach jak PODWYŻKA to albo sie jest Za albo Przeciw. Co to oznacza wstrzymuję się???? Jak juz dali sobie podwyżki to teraz za co? Otóż pierwszy Pan Burmistrz za to, że (odnoszę… Czytaj więcej »

Wladek
Gość
Wladek

Brawo chłopaku celne uwagi…

Marek
Gość
Marek

Brawo powinni sobie podwyższyc o 2000zł , a ksaa pusta

Ela
Gość
Ela

Dwie podwyżki w jeden rok, nieźle. Tego jeszcze nie było. Budżet chyba jednak jest z gumy

Benek
Gość
Benek

Radni i burmistrz będą mieli podwyzki kiedy zostaną podjęte stosowne uchwały. To co odbyło się na sesję to swego rodzaju list intencyjny. Wygląda to na sprawdzenie reakcji mieszkańców na ich plany.

Heinrich
Użytkownik

Widzę, że mój stary, pisany jeszcze za Szczepanika artykuł jest nadal aktualny. Tutaj link by sobie przypomnieć:

http://nadswidrem.pl/wujaszek-heinrich-uczy-bawi-papierosek-zawalu-czyli-zarzad-naszego-miasta-splunal-nam-twarz/

A Pan Wątroba to coś wnosi do rady oprócz dbania o interes burmistrza? Marcin (red. nacz.) – mógłbyś napisać coś o kontekście i okolicznościach tych podwyżek.
Aż mnie ręce świerzbią żeby wysmarować paszkwila na stronę główną, ale obiecałem, że się politycznie nie będę udzielał.

Fajnie tak móc sobie samemu pensję podnieść, nie? I to od razu o 1000 🙂

Wladek
Gość
Wladek

Oj wnosi wnosi swoją spocona obecność i od czasu do czasu bąka na salę…..jak nie on to drugi przydupas by wyskoczył z ta podwyżka przecież to wszystko było zaplanowane

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Heinrich wal z grubej rury! Pisałeś tak za poprzednika dlaczego by i nie teraz, tym bardziej że widać problem na linii władza Miasta- Redakcja.

Wladek
Gość
Wladek

Redakcja????????