Burdy na meczu Dwernickiego. Interweniowała Policja

burdy

W minioną niedzielę na stadionie LKS Dwernicki Stoczek Łukowski odbył się mecz w ramach aklasowej rywalizacji. Przeciwnikiem naszych piłkarzy był zespół Bór Dąbie. 

Piękne wiosenne popołudnie zwabiło na stadion kibiców z Dąbia, którzy pospołu zasiedli z kibicami gospodarzy. Na boisku nie działo się wiele, stąd też nastrój pikniku udzielił się też na trybunach. 

Sytuację te postanowił zmienić sędzia spotkania, który dał zawodnikowi LKS drugą żółtą kartkę, ale zapomniał wyciągnąć tej w kolorze czerwonym. Chwilę później podyktował rzut karny dla gospodarzy w niezbyt czytelnych okolicznościach.

To rozsierdziło kibiców gości, którzy rzucili się na ogrodzenie boiska. Porządkowi klubu w tym Pani Prezes Ewa Buczyńska, próbowała ratować sytuację, ale krewcy kibice gości zaczęli „terroryzować” wyzwiskami nie tylko sędziego ale także porządkowych i kibiców. Doszło do szarpaniny.  Sytuacja była naprawdę groźna, bowiem mogło dojść do regularnej bijatyki pomiędzy działaczami i kibicami LKS, a pijanymi kibicami z Dąbia. Na trybunach były również dzieci…

Organizatorzy zawodów, wezwali na pomoc Policję, która zdaniem kibiców przyjechała spóźniona.Interweniowali oni już po ostatnim gwizdku sędziego, kiedy awanturnicy przeskoczyli płot i już na murawie przekazywali swoje niewybredne uwagi do sędziów i organizatorów, wytrącają z rąk jednemu z nich aparat telefoniczny.

Na boisku padł remis 1:1, a LKS Dwernicki spadł na 6 pozycję bialskiej A klasy (11 drużyn z powiatu łukowskiego). Strata do lidera na tym etapie rozgrywek wynosi aż 15 punktów, tym samym nasza drużyna przyszły sezon również spędzi w tej lidze.

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Czytelnik
Gość
Czytelnik

Od zapewnienia bezpieczeństwa na podwórkowych ligach jest organizator meczu. Pan „REDAKTOR” tytułując materiał „burdy” to chyba przesadził.