„Bubla nie będzie”

Na ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Stoczek Łukowski, Burmistrz Marcin Sentkiewicz mówił o finalizacji inwestycji, która swój początek miała jeszcze za rządów jego poprzednika, a którą zaproponował Wiceprzewodniczący Janusz Rosa.

Chodzi o projekt rewitalizacji miasta. Składa on się z dwóch oddzielnych zadań:

  • generalny remont skweru miejskiego
  • przebudowa budynku Biblioteki Miejskiej
Elewacja Biblioteki Miejskiej

Pierwszy przetarg miasto musiało unieważnić z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez potencjalnych wykonawców. Różnica była na tyle duża, że wydawała się w kolejnych przetargach nie do uzyskania.

Na szczęście (dla projektu), sytuacja spowodowana koronawirusem, zmieniła rynek pracownika na pracodawcy i firmy zupełnie inaczej podchodzą do inwestycji samorządowych. Zaproponowane ceny okazały się niższe niż środki jakie władze miasta zamierzały przeznaczyć na to zadanie.

Włodarz miasta na sesji zapowiedział, że ta inwestycja zostanie dopilnowana i „bubla nie będzie”. Wszystkie prace i materiały mają odpowiadać, tym które są zawarte w specyfikacji.

Wygląda więc na to, że już wkrótce miasto zmieni się w plac budowy, bowiem kolejna bardzo dobra informacja jest taka, że oferty na budowę dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych okazały się zdecydowanie niższe niż zakładane środki.

Nic tylko budować.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o