Bogdan Gołęgowski stawia na współpracę

 

  • Dlaczego mieszkańcy regionu maja głosować właśnie na Pana?

 

 

Całe swoje życie związałem z naszym regionem. Urodziłem się w Stoczku Łukowskim.  Po ukończeniu studiów podjąłem pracę w Szkole Podstawowej w Stoczku. Jako nauczyciel historii oraz wychowawca w Zespole Oświatowym i Liceum Ogólnokształcącym zawsze ceniłem sobie pracę z uczniami oraz z ich rodzicami często spotykając się z wyrazami sympatii. Bardzo duże doświadczenie zdobyłem w ciągu 15 lat pracy w samorządzie pełniąc funkcję Burmistrza ( w latach 2000 – 2006 ) oraz Radnego Miasta Stoczek Łukowski.

Praca w szkole i w samorządzie dała mi możliwość szerokiego kontaktu z mieszkańcami Miasta i Gminy. Zdobyte doświadczenia zawodowe, duża znajomość problemów tego regionu i umiejętność ich rozwiązywania pozwalają mi sądzić, że mogę jeszcze wiele uczynić dla dobra naszego regionu.

 

 

  • Dlaczego zdecydował się Pan kandydować?

 

 

Podjąłem decyzję o kandydowaniu do Rady Powiatu Łukowskiego ponieważ uważam, że jest jeszcze wiele zadań do wykonania dla dobra Miasta i Gminy. Realizacja tych zadań zależy w dużej mierze od wsparcia samorządu powiatowego. Rada Powiatu posiada szereg możliwości wspomagania finansowego naszych samorządów.

 

 

  • Co będąc radnym jest Pan w stanie zmienić w przestrzeni społecznej będącej domeną władz powiatu w naszej społeczności?

 

Jeśli z woli Wyborców zostanę Radnym Powiatu Łukowskiego podejmę konkretne działania.

Pierwszym z nich będzie nadrobienie wieloletnich zaniedbań w stanie budynków Ośrodka Zdrowia w Stoczku Łukowskim. Zarówno wygląd zewnętrzny jak i wyposażenie pozostawia wiele do życzenia. Bardzo ważną sprawą jest również zapewnienie lepszej całodobowej opieki medycznej. Działania te służyć będą podniesieniu jakości opieki zdrowotnej w naszym regionie.  

Do ważnych działań zaliczam wspieranie Zespołu Szkół m.in.: poprzez stworzenie pracowni diagnostycznych oraz internatu dla potrzeb uczniów szkoły.

Kolejne działania muszą być nastawione na podkreślenie walorów turystycznych naszego regionu, przede wszystkim regulacja rzeki Świder oraz budowa ścieżek rowerowych.

Ważnym elementem polepszenia jakości życia jest również budowa dróg będących domeną Powiatu. Mam na myśli np. generalną przebudowę ul. Nowoprojektowanej wzdłuż rzeki Świder oraz drogi do miejscowości Jamielne.

W Mieście oraz w Gminie Stoczek Łukowski działa wiele klubów i stowarzyszeń. Ich funkcjonowanie jest ważne dla naszej społeczności w zakresie bezpieczeństwa, kultury oraz sportu – Ochotnicze Straże Pożarne, Orkiestra, kluby sportowe. Powiat ma możliwość współfinansowania ich działalności. Będę o to zabiegał.

Ważnym elementem jest nawiązanie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz Urzędem Pracy w Łukowie.  Działalność przedsiębiorców zapewnia miejsca pracy naszym Mieszkańcom i podnosi standard życia naszego regionu. Warto wspierać i doceniać ich pracę.

Wymieniłem kilka kierunków moich działań jako kandydata do Rady Powiatu. To oczywiście jest tylko część zamierzeń. Wierzę, że uda się je zrealizować, a twierdzenie to opieram o swoje doświadczenie ze współpracy z Radą Powiatu Łukowskiego jako Burmistrz Miasta i Dyrektor Pogotowia Opiekuńczego.

Pełniąc funkcję Burmistrza Miasta w 2005 roku została oddana do użytku hala sportowa przy Zespole Szkół. Był to efekt ścisłej współpracy Miasta z Powiatem. Obecnie jako Dyrektor Pogotowia Opiekuńczego dzięki współpracy z Powiatem dokonaliśmy całkowitego remontu wnętrza budynku placówki, co poprawiło warunki mieszkaniowe wychowanków.

To są konkretne przykłady dobrej współpracy .

Szanowni Państwo

W swojej pracy zawodowej i samorządowej zawsze kierowałem się uczciwością oraz chęcią niesienia pomocy i wspierania innych, dlatego Proszę Państwa o poparcie mojej kandydatury do Rady Powiatu Łukowskiego z listy numer 13: „ Przymierze dla Ziemi Łukowskiej, miejsce numer 7.

 

9
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
warszawiak
Gość
warszawiak

Jest takie okreslenie ,,tłuste koty,, ,które swietnie pasuje do Pana Gołęgowskiego.On juz pełnił wszystkie funkcje samorządowe i niczym szczególnym się nie wykazał. Kolejna funkcja radnego jest mu potrzebna ,zeby utrzymac status dotychczasowego poziomu zycia.On nic ,,Koziarom,, nie załatwi tak jak nie załatwił Kruk.Iwona może jest ,,nowa,, ale podejrzewam,ze przynajmniej w pierwszej kadencji bedzie chciała się wykazac.

Sprawiedliwy
Gość
Sprawiedliwy

Może i pełnił już wszystkie funkcje samorządowe … a co ? Zazdrość przez ciebie przemawia ? Zanim oczernia się innych, powinno się najpierw zastanowić się na tym, czego się samemu dokonało. A jakie są twoje szczególne osiągnięcia ?

Fiorelli
Gość
Fiorelli

Bardzo kompetentny kandydat ! Ma mój głos.

bocian
Gość
bocian

Koziary Iwona Brodzik wam pomoże czy Bogdan Gołęgowski..

Iza
Gość
Iza

Iwona

Natalia
Gość
Natalia

Pan Golegowski to idealny kandydat do rady powiatu jest dobrym czlowiekiem.Uczył mnie histori, zawsze byl sprawiedliwym i nigdy nikogo nie faworyzowal ani wyróżniał. Życzę mu powodzenia i będę na niego głosować.

Wyborca
Gość
Wyborca

To,że ktoś był dobrym dla Pani nauczycielem nie oznacza, że bedzie dobrym radnym.Tam trzeba ludzi kreatywnych i przebojowych a nie emerytów.

Mia
Gość
Mia

Pan Gołęgowski jest zarówno kreatywny, jak i przebojowy. Idealny kandydat z doświadczeniem.
A doświadczenie zdobywa się wraz z wiekiem.
A Wyborca ile ma latek ?

Wyborca
Gość
Wyborca

Mój głos idzie na Pana Gołęgowskiego