Bóbr w potrzasku

bóbr

Dziś rano strażacy z OSP Stoczek Łukowski przeprowadzili niecodzienną akcję ratunkową. Po dojechaniu na miejsce zgłoszenia do Nowej Prawdy, okazało się, że do jednego z pomieszczeń gospodarczych wszedł bóbr. 

Właściciele gospodarstwa bali się go złapać. Trudno się dziwić, bo takie dość duże zwierze napotkane w ciemnym pomieszczeniu może niejednemu śmiałkowi napędzić stracha.

Strażacy w asyście lekarza weterynarii złapali zwierzę do beczki i przewieźli nad Świder, gdzie gryzoń odzyskał wolność.

 

Bóbr  – gatunek ziemnowodnego gryzonia z rodziny bobrowatych (Castoridae). Uważa się go za największego gryzonia Eurazji: masa ciała dorosłego osobnika dochodzi do 29 kg, a długość ciała do 110 cm. Jest zwierzęciem silnie terytorialnym, rodzinnym i zasadniczo monogamicznym; wiedzie nocny tryb życia. Posiada szereg cech morfologicznych, które ułatwiają mu prowadzenie ziemnowodnego trybu życia – może przebywać pod wodą bez przerwy nawet do 15 minut. Bóbr należy do nielicznego grona gatunków, które potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. Dzięki wyjątkowo silnym siekaczom bobry potrafią ściąć bardzo grube drzewa, o średnicy nawet do 1 m. Do najbardziej charakterystycznych śladów funkcjonowania bobrów w środowisku należą budowane przez nie tamy i żeremia.

fot. dzięki uprzejmości OSP Stoczek Łukowski

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o