Bo nie ma logiki…

Redaktor Stanisław Michalkiewicz podczas komentowania wydarzeń z 1968 roku posłużył się taką anegdotką:

Dyrektor spotyka małego Aronka na boisku szkolnym i pyta: 
-Aronku dlaczego nie jesteś na lekcjach
– Bo nie ma logiki
– Jak to nie ma logiki?
-Tak, Panie Dyrektorze, bo ja się zesmrodziłem i Pan Profesor wyrzucił mnie z sali i teraz oni siedzą w tym smrodzie, a ja na świeżym powietrzu

Podobnie dzieje się jeśli chodzi o budowę i remonty dróg powiatowych w naszym regionie. Otóż dziś podczas uroczystego wręczania promes w Starostwie Powiatowym w Łukowie w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych Starosta Szustek (jak sam powiedział), otrzymał najwyższą dotację ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego. 34 miliony to naprawdę duże pieniądze… Powiatowe pieniądze…

Można byłoby pomyśleć, że z tego tortu coś spadnie na zachodnie rubieże ziemi łukowskiej. Nic bardziej mylnego! Planuje się przebudowę dróg powiatowych na odcinku Łuków – Łazy – Aleksandrów – Strzyżew – Trzebieszów oraz drogi powiatowe w gminach Adamów i Krzywda.  Dlaczego akurat tamte? Widocznie inni włodarze, bądź osoby „byli tam czynni”. Przy czym raczej wątpliwe jest, że Starosta Szustek miał złe intencje. Dla odmiany wypadałoby pochwalić jego skuteczność, bo na powiecie łukowskim świat się nie zaczyna, ani nie kończy.

No dobrze, to gdzie w takim razie jest brak logiki? Otóż, można zaryzykować stwierdzenie, że większość dróg powiatowych w naszym regionie jest dofinansowywana przez naszą gminę. Pod różnymi postaciami, z przejęciem dróg włącznie. Dlatego wydawałoby się logiczne, że skoro na co dzień tyle powiatowi się pomaga, to w chwili gdy ten otrzyma dofinansowanie to choćby symbolicznie, w nagrodę, choć jakiś chodnik wybudować, nawet wspólnymi siłami by wypadało.

Przy okazji warto wspomnieć, że oprócz powiatu dofinansowania otrzymały również gminy. Wszystkie gminy oprócz… Gminy Stoczek Łukowski, i to również bardzo duże pieniądze przy bardzo niskich nakładach własnych (nawet 70% dotacji). Widocznie nie było takich potrzeb. Taka Gmina Stanin gdzie Wójtem jest Krzysztof Kazana (PSL) otrzymała blisko 3 miliony…

Na oddzielny komentarz zasługuje sukces Burmistrza Marcina Sentkiewicza, który z FDS otrzymał 1,6 miliona. To pieniądze jakich miasto jeszcze nie widziało. Ale o tym innym razem.

Kolejnym przykładem braku logiki, jest realizacja na terenie powiatu zadań w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wydawałoby się, że po zlikwidowaniu jeszcze przed wakacjami linii PKS ze Stoczka do Warszawy, będzie można przynajmniej lokalnie gdzieś dojechać. Nic bardziej mylnego…

7
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dyskutant
Gość
Dyskutant

Gdyby skojarzyć przewidywany w niedalekiej przyszłości przewidywany przejazd tysięcy żołnierzy NATO z modernizacją dróg powiatowych, wtedy można poczuć ulgę, że na terenie gminy nie będzie poprawiania dróg. Swoją drogą bardzo żałuję, że TIRy nadal będą rozjeżdżały centrum miasta. Marzy mi się, aby TIRy jadące od strony Garwolina zakręciły przed torami i minęły zabudowania, ale to za dużo jak na wyobraźnię powiatowych włodarzy.

zdzicho
Gość
zdzicho

Faktycznie to dobry tytuł, bo logiki to nie ma nawet w treści tego artykułu. Jeżeli się już kogoś wywołuje do tablicy, próbując przedstawić co gorsza w złym kontekście (wójta) to może warto zapytać się – tak jak wspomnianego Aronka- o powody w tym przypadku nie złożenia wniosków. Może 70% to za mało, może były warunki nie możliwe do spełnienia itp. Czekam z niecierpliwością na artykuł o kasie dla Miasta- troszeczkę podyskutujemy m.in. o wyborze dróg, potrzebach, itp.

andrzej
Gość
andrzej

Brak logiki ciąg dalszy-autor artykułu miał tylko na myśli pewnie sposób podziękowania powiatu za obsługę ich działki/notabene nie wiem na jakich zasadach Gmina przejęła zadania powiatu/.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Moze to juz ostatnia tak wstydliwa kadencja wiecznie bezradnego wojta…

Wladek
Gość
Wladek

No sukcesu trudno się tu doszukać.stanin może mówić o sukcesie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wszyscy dostali cukierki a gmina Stoczek papierki