Bo fryzjer żony najważniejszy…

skwarek
przekroczenie prędkości
fot. poglądowa internet

Ponad 120 skontrolowanych pojazdów, ponad 80 przekroczeń prędkości i 7 zatrzymanych praw jazdy. To efekty pracy mundurowych z łukowskiej drogówki w trakcie policyjnej akcji „Prędkość”. Celem tych działań było zapobieganie zdarzeniom drogowym oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego

W miniony weekend w ramach akcji „Prędkość” policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi  w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Funkcjonariusze w ramach działań skontrolowali ponad 120 pojazdów. Ponad osiemdziesięciu z nich jechało w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h. Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Dodatkowo, siedmioro z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 58-leti łukowianin, który w sobotę po południu w Starych Kobiałkach jechał samochodem marki Audi z prędkością 147 km/h. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że śpieszy się z żoną na wyznaczoną godzinę do salonu fryzjerskiego. 58-latek i sześcioro innych kierujących „z ciężką nogą” już straciło prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.

Najnowsze komentarze

Zostaw komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o