Bez konkursu na pięć lat

Z końcem ubiegłego roku skończyła się umowa o pracę   Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury Maciejowi Moreniowi. O losy tego stanowiska zapytała na sesji Rady Miasta Radna Karolina Walecka.

W odpowiedzi Burmistrz Ireneusz Szczepanik stwierdził:

Rzeczywiście kontrakt Pan Dyrektora Macieja kończył się wraz z końcem grudnia. Dyrektor przedstawił stosowne sprawozdanie z wypełnienia planu działań do których się w ofercie zobowiązał. Postanowiłem, bo mam do tego prawo, że umowa będzie przedłużona na pięć lat, i nie będzie konkursu na to stanowisko.

Przypomnijmy że na stanowisku Dyrektora MOK Maciej Moreń zastąpił trzy lata temu Panią Agnieszkę Barej. Stało się tak, bowiem kandydatura Macieja Morenia w ocenie komisji konkursowej okazała się najlepsza.

Praca Dyrektora MOK nie jest oceniana jednoznacznie. Oprócz szeregu pozytywnych opinii pojawiają się również takie, że powinien zostać ogłoszony nowy konkurs. Z racji tego, że kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej wskazała szereg bardzo poważnych nieprawidłowości w działalności Miejskiej Biblioteki i MOK.

Najnowsze komentarze

30
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
boguś
Gość
boguś

Ten człowiek NIE NADAJE SIĘ NA TO STANOWISKO dyr MOK który nie potrafi się wypowiadać, jest marnym organizatorem, a juz na pewno nie powinien kierować ludźmi bo po prostu nie ma o tym pojęcia! Zresztą jest marnie wykształcony i kompletnie niedoświadczony co też nie przeszkodziło w promocji na stanowisko dyr! Bo przecież NA UKŁADY NIE MA RADY ale do czasu dzban wodę nosi, zmieni się realna władza( skarbnik+burmistrz) i po dyrektorowaniu! Ps oj nie pierwsze to zagadkowe obsadzenie stanowiska w ostatnich kilku latach

jA
Gość

Oj, zgadzam się z postem gogusiem- w Stoczku- niestety, ręka rękę myje- Te niby elity i niby celebryci rządzą :/

Ludmiła
Gość
Ludmiła

boguś jesteś święty?

ewaluty
Gość

Ludmiła, a Ty jesteś święta ?

Ja
Gość

Pani Zosiu, chyba nie to jest problemem, nie dyskutujemy jak poprawić działalność MOK. Ludzi bulwersuje fakt, że Pan Maciej został Dyrektorem MOK na kolejne 5 lat- bez konkursu. Może, gdyby się taki konkurs odbył to znalazła by się odpowiednia osoba na to stanowisko, być może byłby to właśnie Pan Maciej.

Zośka
Gość
Zośka

No dalej! hejtujcie!! Przecież tylko to potraficie! Widać w małym mieście zazwyczaj tak jest, że opinie o kimś wyraża sie na podstawie czyjegoś zdania. I zwykle rzucają się w oczy same wady.

Heinrich
Gość
Heinrich

Ależ oczywiście, że będziemy hejtować!!! Ja co prawda wyraziłem dobre zdanie o działalności obecnego Dyrektora MOK, która jest widoczna chociażby dlatego, że w ogóle jest. Ale wkur. mnie określanie krytycznych opinii jako bezideowy hejt. Wśród nas jest wielu wykształconych specjalistów, którzy sprawdziliby się na przeróżnych kierowniczych stanowiskach. Jednak te „najcieplejsze” posady są zwykle dla ludzi, którzy znają tych, którzy o tym decydują i w dodatku są w stanie przyjąć ich linię. To ostatnie nie każdy jest w stanie zrobić, bo zwykle nie jest to nic chwalebnego. Tak właśnie partie pozyskują elektorat i figurantów na listach wyborczych. Tak działa ten kraj.… Czytaj więcej »

Zośka
Gość
Zośka

Skoro jest wielu wykształconych specjalistów, to czemu nikt tu naprawdę nie potrafi nic napisać o zmianie. Np. Nie podoba mi się, że Pan M mówił „…”, powinien to zrobić „…” albo uważam, że „ta osoba” będzie bardziej profesjonalna i napisać co może zmienić i w jaki sposób jest lepsza? Napisać o tym, co się zarzuca M, bo jak na razie tylko dwie osoby napisały komentarz, w którym opisały daną sytuację. W tej chwili pojawiają się prześmiewcze teksty, krótkie, zwięzłe bez opisu, Panu Heinrich tego zarzucić nie mogę. Dyskusja powinna mieć cel – rozwiązanie, a ta jest tylko splotem czasami nie… Czytaj więcej »

drgeehtr
Gość
drgeehtr

p. Staniszewski proponuję Panu nagłośnić tą BEZPRECEDENSOWĄ sprawę, a przede wszystkim skierować SZCZEGÓŁOWE pytania o wyjaśnienie podjęcia takiej decyzji tj. POWOŁANIA BYŁEGO dyrektora na kolejne 5 lat BEZ KONKURSU przez p. BURMISTRZA na najbliższej radzie !!!

Emerytka
Gość
Emerytka

Pan Moreń nadaje się na to stanowisko. Sprawdził się jako sprawny organizator wydarzeń kulturalnych. Chętnie współpracuje i jest otwarty na potrzeby mieszkańców. Jest kompetentny miły, uprzejmy i skuteczny. Jako Stoczkowscy emeryci jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panem Dyrektorem MOK-u.