Beton- czy kolor zielony? [LIST]

Zabieram głos w sprawie spadającej jakości życia w mieście na skutek wycinki drzew. W Polsce na skutek złej jakości powietrza (spaliny samochodowe, zadymienie, smog) umiera rocznie około 40 tysięcy osób. Drzewa, tereny zielone, są naturalnymi płucami każdego miasta.

Lista zalet drzew, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie jest bardzo długa: oczyszczają powietrze z CO2, produkuja tlen, redukują zanieczyszczenia atmosferyczne, zacieniają, łagodzą wahania temperatury, są ważnym czynnikiem w gospodarce wodnej, są miejscem bytowania wielu gatunków ptaków.

Dlaczego tak łatwo pozbywamy się drzew w mieście? (aleja na Izydory, za kościołem, wspaniałe wierzby) Czy nie można ich było oszczędzić budując parking, drzewa przy przedszkolu. Podobno planowana jest wycinka ponad 100 drzew wokół stadionu. Byłby to największy błąd, bowiem tam drzewa są naturalnymi zielonymi ekranami, chroniącymi ćwiczącą młodzież na lekcjach wf, coraz liczniejszej grupy dorosłych przed spalinami (TIRy), hałasem, trującymi dymami i innymi niekorzystnymi dla zdrowia czynnikami.

Chrońmy i brońmy drzewa jako ważny element ekosystemu terenu rekreacji mieszkańców Stoczka. Przyszłość Stoczka powinna mieć kolor zielony, gdzie dbałość o zdrowie mieszkańców stawiana jest na pierwszym miejscu. Wszyscy chcielibyśmy oddychać czystym- zdrowym powietrzem, ale bez drzew i zieleni to niemożliwe

Zbigniew Olkowicz

37
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wladek
Gość
Wladek

Za 4 lata będą nowe wybory i Marcinek zapewne popłynie jak i PiS tyle że przez te 4 lata nic nie będzie zrobione prócz tego co jeszcze zostało po szczupaki.ale w tym wszystkim jest co inne gorszego że tak naprawdę to nie ma człowieka który by to nasze ,,koziarowo mógł by pchnąć na lepsze tory i nie oszukujmy się,,bela,,nie jest jakimś człowiekiem opacznosciowym.napisac program każdy może napisać gorzej jest to zrealizować a takie gadki że kot gdzieś tam się Szwenda koło Gowina to nic nie znaczy gowin i tak dostaje tyle ile mu da kaczor a za 4 lata bedzie… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Władku na tym własnie polega jak to określiłes „nasze koziarstwo”- Z jednej strony pisze się, że nie znamy kolesia, że to przyszywany stoczkowiak, że nie widać go było w Stoczku itd. a za chwilę pisze się, że ma mały mózg, że nie jest opacznościowy, że nic nie znaczy bliskość z gowinem, że cudów nie zrobi, że program każdy może napisać….Wybacz, ale takimi właśnie postami wystawiamy (cie) sobie świadectwo naszej słabości. Program- przecież jak porównasz programy to juz widać różnice w mózgowni autorów- np. jeden pisze, że planuje ścieżki spacerowe w chojniaku (realne- wystarczyło oczyścić z krzewów), a drugi obiecuje rowerowe… Czytaj więcej »

Wladek
Gość
Wladek

Sorki zdzichu ale herra kot to człowiek nie z mojej bajki słyszałem co nie co o nim jak pracował jeszcze w straży i jednym słowem nie był tam lubiany a zdanie każdy ma mieć prawo wlasne szanuje twoje ale akurat ja mam w tym temacie odmienne…

zdzicho
Gość
zdzicho

I widzisz władziu- Ty słyszałeś, że nie był lubiany, a ja natomiast słyszałem że był szanowany przez strażaków , a nie lubiany przez przełożonych. Różnica w przekazach odmienna a co smieszniejsze, że informacje uzyskane od KOGOŚ i tym się sugerujemy.

trochę myślący
Gość
trochę myślący

zdzichu i władku dajcie już spokój Panu Kotu. zapewne większość tu czytających wie o co wam chodzi i mają wyrobione zdanie na temat jego predyspozycji, wad i zalet, co chciał zrobić i czy byłby dobrym czy złym Burmistrzem. Jako stoczkowiacy mamy taką małą podstawową wadę- nawet jeśli zrobiliśmy cos wbrew rozsądkowi, rzeczywistości to nigdy do tego publicznie się nie przyznamy wręcz odwrotnie będziemy bronic swojej niewłaściwej decyzji.
Rok mija więc może jakieś plusy pracy Marcina?

Dyskutant
Gość
Dyskutant

500+

I po co Ci to?
Gość
I po co Ci to?

Władku lub jak tam sobie chcesz nazywać. Dla mnie to łżesz na tym forum i mogę tylko domyślać się, że jesteś od tych co chcą złapać wyiad w sprawie referendum. Zeby nie być gołosłownym to proszę; Twój komentarz z 24 marca tego roku (natrafiłem przypadkowo)-Wladek

Nie jestem zwolen8kiem po głosowałem na kota i dziś jak patrz,e na to co robi sentkiewicza to stwierdzam że uczyniłem dobrze.a na zniszcz jest zawsze pora.i jak teraz to miejsce wygląda?
7-1 Odpowiedz
7 miesięcy temu
To na kogo głosowałeś??????

Wladek
Gość
Wladek

Tak głosowałem na sentkiewicza bo głupio wierzyłem że jest młody ma ten cały PiS za soba i coś zmieni ale myślę że jak wielu się i oszukałem i dziś bym drugi raz tego nie uczynil.mam odwagie się do tego przyznać

I po co Ci to?
Gość
I po co Ci to?

Nie jażę… napierda…na Pis od samego początku, a głosujesz na ich człowieka bo wierzysz w Pis działania. Kłamiesz , że głosowałeś na Kota, a w rzeczywistości głosowałeś na człowieka, którego teraz mieszasz z błotem (mieszasz tez i Kota). Cos z toba nie tak. Przestań bredzić na tym forum, bo już twoich wypocin nie da się czytać.

zdzicho
Gość
zdzicho

Oj władziu nie ładnie. Wpadłeś jak śliwka w kompot. Było tu na forum pytanie- dlaczego takie mamy rządy w Stoczku. odpowiedx prosta, zresztą też o tym było pisane, to przez takich ludzi twojego pokroju, czyli FAŁSZYWYCH. W oczy mówią co innego (wazelinka), a za plecami gnoją.

Wladek
Gość
Wladek

Tak głosowałem i się pomyliłem ale czy to fałsz?od początku nie powlem wielkim uczuciem do PiS ale po ezadach po kazda opcja byla dobra potem zobaczyłem co oni robią i zmieniłem zdanie myślę że takich ludzi jest w Polsce więcej jak ja

zdzicho
Gość
zdzicho

Władziu ty naprawdę jesteś jeb…..Pisanie raz że się głosowało na Kota i twierdzenie że tego nie żałujesz, a potem wychodzi że nie głosowałes na niego i dodatkowo rzucasz jadem na chłopaka to dla ciebie nie fałsz? Bredzisz chłopie jak potłuczony. Nie dziwiłbym się jak zaraz ktoś znajdzie twój post z którego będzie wynikać, że w niedawnych wyborach zagłosowałeś na przedstawiciela PIsu (ja jestem przekonany, że tak zrobiłeś). Kończąc dla mnie jesteś mega fałszywą osobą i nie mam dla takich osób szacunku.

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Zamieszczony LIST i osoba, która go napisała, jak i również fakt jego umieszczenia na tej stronicy skłaniają mnie do większego uznania za prawdopodobieństwo pogłoski jaką kilkanaście dni temu usłyszałem od osoby blisko związanej z działalnością powiedzmy „polityczną” w Stoczku. Taką pogłoskę kilkakrotnie słyszałem od innych osób. Pogłoską ową to planowane zwołanie REFERENDUM mające na celu odwołanie Mera Jak wieść niesie inicjatorem tego „przedsiewzięcia” jest osoba, której „głowa” została ścięta 2 miesiące temu. Przyłączają się osoby, które „zawiedli” się na obiecankach i jest to coraz większa grupa ludzi mających „coś do powiedzenia” w Stoczku. Jakie to osoby to pozostawiam czytelnikom do… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Znalazł się kolejny detektyw w Stoczku.

viola
Gość
viola

Słyszałam jak na rynku juz o tym duskutuja. Moiim zdaniem to sam ściety powinien wystartowac chociaż nie wiem za bardzo o kogo chodzi- tego już nie słyszałam.

Kornik
Gość
Kornik

Sam S. namawiał, żeby nie głosować na niego do Rady Powiatu.

trochę myślący
Gość
trochę myślący

Myslę, że nie chodzi o S(z?). raczej o tego co grywa w tenisa z autorem listu.

zdzicho
Gość
zdzicho

ZBYCHU daję ci mega minusa za napisanie tego listu, a pozostałym poniżej komentującym łapka w dół. JAK MOŻNA KRYTYKOWAĆ Burmistrza!!!!!! Co wy od niego chcecie? Wszystko robi dobrze, a Ci co krytykuja to wyłącznie zakompleksioni przegrani w wyborach. My mieszkańcy Stoczka jesteśmy zadowoleni z pracy i decyzji burmistrza- TAK KU ZADOWOLENIU CZYTELNICZKI ze Stoczka i wazeliniarzom

Miszczu
Gość
Miszczu

Kicio nie dość żeby nie dał wyciac to jeszcze z pewnoscia by nasadzil więcej zieleni na środku boiska nawet a co tam niech i na środku kortu będzie jakiś krzaczek zeby zdzicho mógł to promowaczapewne w swoim programie to miał…miał to dobre słowo

zdzicho
Gość
zdzicho

Miszczu jak miałbyś trochę oleju w głowie, to nie pisałbys takich bezsensownych komentarzy, z których nic nie wynika a jedynie świadczy o naszym społeczeństwie. Widzisz ja różnię się od ciebie jak i tych , którzy krytykuja moje komentarze ( a już te o Kocie wręcz ich wprowadzająw stan histeri), że zapoznałem się z programami wyborczymi WSZYSTKICH kandydatów (mam je nadal- Kota i Sentkiewicza w wersjach ulotkowych) jak i wszelkich mi dostępnych przekazów i pozostało mi to w mojej naoliwionej głowie. Dlatego np wiem kto, co i jak obiecywał. Jeśli już tu wywołałeś Kota to przypomnę Ci, że widziałem na fejsie… Czytaj więcej »

Miszczu
Gość
Miszczu

Po pierwsze to grzeczniej-kultury matka nie nauczyła to powinno nauczyć cie to kochane miasto.tak właśnie takich jak ty MIAŁ koteczek za sobą ludzi chociażby do rady którzy zdobywali po kilka a nawet i po jednym głosie też to pamiętam…taki MIAŁ wspaniały program wyborczy.cudotworca z Łukowa.przed wyborami gdzie się nie spojrzeć tam koteczek jednego dnia we wszystkich barach przesiadywal dziś nie ma go tak jak nie było go wcześniej.ja rozumiem ze mozna kibicowac druzynie z ostatniego miejsca w tabeli kto desperatowi zabroni:)wstyd mi że tytułujesz się na stoczkowiaka.nie odpisuj bo straciłem chęć polemizowania z toba zdusisz mnie do swojego marnego poziomu… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Miszczu wymagasz grzeczności a sam napier…. na chłopaka, który jedynie czym zawinił takim jak ty to że wystartował w wyborach. Podtrzymuję to o czym pisałem- Program miał najlepszy, ludzi do rady miał przynajmniej 5 , którzy godniejsi byliby zasiadania w radzie niż co poniektórzy obecni- też o tym pisałem. Reszte twoich wypocin pozostawiam bez odpowiedzi. Szkoda klawiatury.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Wiszę, że ciekawa kłótnia się zrobiła, zaraz może dojść do licytacji, który z Was bardziej kocha Stoczek i co by dla niego zrobił, a nawet może paść jedno słowo za dużo. Może ostudzę Wasze zapędy i Was pogodzę. Otóż Kotek, jak o nim mówicie, jest od Gowina. Marcin od Kaczyńskiego. Gowin krzywdy nie da zrobić Kaczyńskiemu i pracuje dla niego. Podczas kampanii wyborczej każdy się mądrzył jak to poprawi funkcjonowanie służby zdrowia, bo jest w tym najlepszy. I bezpieczeństwo, i w ogóle dobrobyt. Marcin nie musiał się wysilać, bo całą robotę zrobiła za niego partia. Wygrał w cuglach, zanim doszło… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

dyskutancie nie musisz nikogo studzic, upałów nie ma. Miszczu reprezentuje postawę ludzi, którzy jak nie mają nic konkretnego do powiedzenia to zaczynaja wycofywać się z dyskusji przy okazji pisząc paszkwile na nic nie winne osoby. Jeżeli juz obszerny dałeś pościk przywołując gowina i kaczora to moim zdaniem Kotek był bliżej i chyba dalej jest przy gowinie niż nasz burmistrz kaczora. Ot taka mała różnica.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Żałuję, że się wtrąciłem do Waszej rozmowy i tego wpisu o przywódcach partyjnych. Teraz zanim coś napiszę – dłużej się zastanowię.

Han Solo
Gość
Han Solo

Czy to prawda, że na ulicy Świętochowskiego powstanie nowa stacja paliwowa? Zostały wydane na to pozwolenia? Przecież to 100 metrów od Placu Szkolnego i 20 metrow od innych domów? Mało nam tirów w centrum miasta, to teraz będą jeździć koło szkół? Wąskie chodniki, brak przejść dla pieszych na tej ulicy, po prostu bajka.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Tam pod ziemią jest znakomita woda pitna. W każdym razie była.

Goga
Gość
Goga

Masz rację, parkują jak chcą i gdzie chcą policja widzi i udaje że nie widzi szczególnie 1 Maja

Roberto
Gość
Roberto

Myjnia i do tego jest już ponoć wydane pozwolenie na budowę .Gratulować mieszkańcom bloku i innym sąsiadom że do tego dopuścili 😉 20 m od okna myjnia całodobowa samoobsługowa ???

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Drugi wątek: na ścięcie drzew z alei za kościołem został zorganizowany przetarg. Jak widać w dniu dzisiejszym, ów przetarg wygrał ktoś, komu nie zależało na drewnie na rozpałkę, bo leży niezebrane do tej pory. Ładnie wyschło, ale wnet przyjdą pluchy i zacznie gnić. Tu pojawiają się pytania: jaką korzyść odniósł zwycięzca przetargu, jaką korzyść odniosła kasa miasta? (na co ewentualnie zostały wydane zyski miasta mnie nie interesuje, żeby chociaż na prezenty dla gości miasta…) Czy rzeczywiście nastąpiła bezmyślna dewastacja?