Będą nowe tablice w całym mieście? Burmistrz przypomina, apeluje i oczekuje.

skwarek
Taabliczka hempla

Na ostatniej sesji Rady Miasta komisja gospodarczo- budżetowa zwróciła uwagę na fakt, że na budynkach w mieście panuje bałagan jeśli chodzi o oznaczenie domów. Zwróciła się do Burmistrza Ireneusza Szczepanika o możliwość zakupu dla mieszkańców tablic.

Burmistrz mając na uwadze wniosek komisji sprawie się przyjrzał, i zaapelował do mieszkańców:

Niniejszym pragnę przypomnieć wszystkim właścicielom nieruchomości, że zgodnie z art. 47b ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2017r. poz. 2101), na właścicielu danej nieruchomości spoczywa obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

Ustawa  nie określa wielkości jak również i koloru tablicy z numerem. Ponadto zgodnie z w/w ustawą, w przypadku gdy na terenie miejscowości występują nazwy ulic, to na tabliczce oprócz numeru wymagane jest wpisanie nazwy ulicy.

Po dokonaniu analizy terenowej stwierdzono, że na budynkach widnieją wyłącznie numery nieruchomości, ale bez podania wymaganej ustawowo nazwy ulicy. W dniu 14 marca 2018 r. Komisja Gospodarczo – Budżetowa Rady Miasta Stoczek Łukowski, zwróciła się do Burmistrza Stoczka Łukowskiego z wnioskiem o ujednolicenie tablic z numeracją nieruchomości na terenie całego miasta. Z uwagi na to, że ustawowy obowiązek zamieszczenia tablicy z numerem nieruchomości na budynku spoczywa wyłącznie na właścicielu danej nieruchomości, Urząd Miasta nie ma podstaw prawnych do finasowania tego typu inwestycji. Niezależnie od powyższego, w dniu 16 marca b.r. zwrócono się do firmy, która wykonuje takie tablice o podanie ewentualnej ceny 1 szt. tablicy. Uzyskano informację, że koszt 1 tablicy z numerem nieruchomości oraz nazwą ulicy o wymiarach 25x30cm wynosi ok. 11.00 zł. netto, 14.00 zł. brutto. Tło tablicy niebieskie, litery białe. Kolorystyka tablicy byłaby podobna zarówno do koloru tablic z nazwami ulic jak również nawiązywałaby do koloru herbu miasta.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z zapytaniem, czy są zainteresowani odpłatnym nabyciem tablicy z numerem oraz nazwą ulicy dla swojej nieruchomości.

Ponadto należy przyznać, że ujednolicona numeracja dla całego miasta, wpłynęłaby pozytywnie na estetykę oznaczeń nieruchomości numerami porządkowymi. Tablice te byłyby bardziej widoczne dla służb typu: policja, straż pożarna, pogotowie, poczta i.t.p.

Odpowiedzi w tej sprawie  w formie pisemnego oświadczenia, które należy składać w kancelarii Urzędu Miasta pok. nr 212, oczekuję w terminie do dnia 30 kwietnia 2018 roku.

 

Burmistrz Stoczka Łukowskiego

Ireneusz Bogdan Szczepanik

 

Stoczek Łukowski 2018-03-27

 

Druk oświadczenia dla mieszkańców – do pobrania

Najnowsze komentarze

1
Zostaw komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
XXL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
XXL
Gość
XXL

Jestem za. Zamówienie indywidualnej tabliczki jest znacznie droższe. Sporo osób pomaga w odszukaniu poszczególnej posesji bo wiele domów jest nieoznakowanych. Dużo czasu spędzam w trasie i widziałem już szczególnie wioski gdzie są identyczne tabliczki na każdym domu czy bramie, widać je nawet na trasie do Łukowa. Sam bym kupił – popieram!