Będą łączyć, nie dzielić…

fot. fb lksdwernicki

Tekst to prima aprilisowy żart 🙂

Jeszcze kilka lat temu podobna propozycja zderzyłaby się ze ścianą śmiechu. Dziś jednak już nikomu tak do śmiechu nie jest. Dlatego nasze władze Burmistrz Miasta Ireneusz Szczepanik i Wójt Gminy Marek Czub podjęli działania zmierzające do tego, żeby obie jednostki administracyjne połączyć w jeden samorząd.

-Rozmowy były prowadzone już od roku, ale dziś możemy się pochwalić pierwszymi realnymi zapowiedziami. Zmiany zaczną się już w najbliższych wyborach, razem wystawimy wspólne listy i stworzymy wspólny komitet wyborczy, zarówno w mieście jak i gminie. Ma  to ułatwić połączenie obu samorządów już w czasie trwania najbliższej kadencji- mówi Marek Czub

-Sprawdziliśmy jak na naszą propozycję zareagowało by MSW, i otrzymaliśmy bardzo ciekawą informację, bowiem nowy samorząd byłby zwolniony z podatku na okres 15 lat. Pozwoliłoby to nam wybudować  Aquapark, już  dla wszystkich mieszkańców i miasta i gminy- mówi osoba zbliżona do Burmistrza Ireneusza Szczepanika.

Co ciekawe w wyniku połączenia samorządów zwiększona byłaby Rada Miasta i Gminy, liczyłaby on 102 radnych. Jeśli chodzi o herb, to byłaby to kompilacja gminnej armaty i stoczkowskiego koguta.

Więcej informacji wkrótce.

 

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zuza
Gość
zuza

Dziś 1 kwietnia? 😉

Andrzej
Gość
Andrzej

Szkoda ze to prima aprilis 🙂