Anioły na niepogodę

Anioły na niepogodę

20 maja 2017 roku grupa uczniów z Zespołu Oświatowego w Kisielsku, Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach oraz przedstawiciele Gminnej Grupy Literackiej pod opieką p. Agaty Świderskiej, Barbary Rosa i p. Agnieszki Soszki oraz pani dyrektor Zespołu Oświatowego w Kisielsku, Barbary Urszuli Sałasińskiej uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu, jakie miało miejsce w teatrze Kamienica w Warszawie. Był to wieczór autorski pani Joanny Noemi Zasady, wicedyrektor Dyrektor Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Pro Futuro w Warszawie, nam znanej z Gali Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości” oraz ostatniej wizyty w naszych szkołach i Gminnej Bibliotece.

Wieczór poetycki „Anioły na niepogodę” w niezwykle klimatycznej scenerii teatru Kamienica, wśród kameralnego towarzystwa rodziny, bliskich, zaprzyjaźnionych aktorów i muzyków autorki wprawił nas w cudowny, artystyczny nastrój. Na scenie wystąpili, prezentując utwory pani Joanny Zasady: pani Teresa Lipowska (znana aktorka, niedawno goszcząca na terenie naszej Gminy), pani Izabella Olejnik (znana aktorka), pan Zbigniew Zamachowski (znany aktor i kompozytor muzyki), pan Marcin Janos Krawczyk (znany aktor, scenarzysta i reżyser), pan Mariusz Paweł Jaśko (solista teatru Sabat Małgorzaty Potockiej). Piękne wiersze autorstwa Pani Joanny Zasady w wykonaniu aktorów skłaniały do refleksji, dawały chwile wytchnienia, napawały radością i optymizmem. Interpretacje zaskakiwały, wzruszały, czasem bawiły. Główna bohaterka wieczoru, autorka wierszy zadbała o każdy szczegół spotkania.

Piękną oprawę muzyczną przygotowała pani Danuta Stankiewicz (piosenkarka), która zaprezentowała utwory o uczuciach, miłości. Mnie osobiście urzekł utwór Wernisaż:

To Paryż wiosną, każdy wie
A tam Wenecja tonie w mgle
Ach wernisaż, ach wernisaż
Tu każdy się na sztuce zna…

W niezwykły klimat obecnych na sali wprowadził również utwór wykonany w języku francuskim, przez ucznia Pro Futuro, Wiktora.

Pragnę podziękować Pani Joannie Noemi Zasadzie w imieniu Zespołów Oświatowych w Starych Kobiałkach i w Kisielsku oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach za zaproszenie na tak kameralne spotkanie, w pięknym miejscu, pięknym gronie, pośród pięknych wersów. 

Pani Joanno jeszcze raz dziękujemy za niezwykłe spotkanie!          

„Aniołami otoczyłam

swoje dni

tak jest

szczęśliwiej”

(fragment utworu ***Aniołami otoczyłam  Joanny Noemi Zasady)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Agata Świderska

źródło: stoczeklukowski.pl

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o