Akcja „Znicz”, utrudnienia na drogach

akcja-znicz

Jak co roku na dzień Wszystkich Świętych do Stoczka Łukowskiego i okolic przyjeżdża bardzo dużo gości, którzy odwiedzają groby swoich bliskich. W tym dniu wzmożony ruch panuje przy cmentarzach. Warto zatem nieco dalej zostawić swoje auto, aby nie ugrzęznąć w korku.

Jak poinformowała  Komenda Powiatowa Policji, zmiany organizacji ruchu dotyczą okolic cmentarza w Jedlance. Tam przy drodze krajowej, na przeciwko nekropoli(po drugiej stronie jezdni) w czasie święta będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju. Informacji na temat zmiany organizacji przy stoczkowskim cmentarzu Policja nie posiada. Zarządcą głównej drogi (ulica Kościelna) jest Zarząd Dróg Powiatowych, który nie przesłał żadnych informacji policjantom.

Akcja „Znicz” jest przeprowadzana na terenie całego kraju.

Oto komunikat Policji:

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. W tym szczególnym, pełnym zadumy okresie, wielu z nas pokona setki kilometrów, by zapalić znicz i pomodlić się przy grobie najbliższych. W trosce bezpieczeństwo podróżujących na drogach powiatu łukowskiego pojawi się więcej patroli policyjnych. Mundurowi informując o czasowej zmianie organizacji ruchu apelują o zwracania uwagi na znaki drogowe.

Już od 27 października w powiecie łukowskim policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Mundurowi poinformują o utrudnieniach, pomogą wszystkim w dotrzeć do celu i zadbają by na drogach było bezpiecznie.

Policjanci będą także bezwzględnie reagować na wszelkie naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Szczególnie zwrócą uwagę na kierujących przekraczających dozwolona prędkość, a także popełniających wykroczenia szczególnie niebezpieczne.

Mundurowi apelują do pieszych by na każdy popołudniowy i wieczorny spacer zabierali odblaski. Używanie elementów odblaskowych powinno być naturalne – to nie tylko obowiązek prawny, ale także obowiązek dbania o życie własne i innych. Podczas działań policjanci będą zwracać uwagę nie tylko na zachowania kierowców wobec pieszych ale także samych pieszych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od nas samych. Dlatego zadbajmy o prawidłowy stan techniczny i oświetlenie pojazdów, elementy odblaskowe dla pieszych, przemyślmy trasę i zaplanujmy czas przeznaczony na podróż.

Łukowscy policjanci informują iż, z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu pieszych na ul. 700-lecia w Łukowie zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto pojawi się znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „PIESI”
W miejscowości Jedlanka na drodze Krajowej 76 na wysokości cmentarza po jego przeciwnej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Po stronie cmentarza będzie znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „Cmentarz”.

Przypominamy, iż w ubiegłym roku w okresie Wszystkich Świętych na drogach powiatu łukowskiego doszło do 13 kolizji i 3 wypadków drogowych, gdzie 2 osoby zostały ranne, a pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Teraz razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń policjantów, znaków i przepisów. Prosimy wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Zachęcamy do korzystania, według możliwości,  z komunikacji miejskiej. Znacząco wpłynie to na bezpieczeństwo i zmniejszy zatłoczenie okolic cmentarzy.

 

MJ.

Najnowsze komentarze

3
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Geniusz Zła
Gość

Dokładnie. Brak zmian w organizacji ruchu przy cmentarzu w Stoczku to wielki błąd. Samochody zaparkowane po obu stronach nie tylko znacząco utrudniają przejazd i wymijanie a jeszcze dodatkowo kierowcy będą chcieli zaparkować jak najbardziej na chodniku co uniemożliwi chodzenie chodnikiem. Good job.

pieczony kurczak
Gość
pieczony kurczak

Najs- zajmij się swoimi sprawami

Najs
Gość
Najs

Kolejny rok bez zmiany organizacji ruchu przy cmentarzu w Stoczku to nieporozumienie. Powinno się wprowadzić drogę jednokierunkową w tym miejscu.
PS: Ciekawe co z zakazem parkowania który obowiązuje we wtorek od 6 do 12 i czy kierowcy będą go respektowali.