46 Sejmik czas zacząć!

Już od jutra na terenie miasta rozpoczynają się 46 Sejmiki Zespołów Wiejskich. Program tradycyjnie obfituje w wiele ciekawych przedstawień i imprez towarzyszących.

Oto program:

45
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dyskutant
Gość
dyskutant

Najgorszy problem Wasz Stoczkowiacy jest taki, że macie za bardzo rozdęte EGO, pogardzacie tym co jest poza Waszymi granicami, krytykujecie wszystko i wszystkich, niestety a taka postawa nie służy konstruktywnym pomysłom i zniechęca do działania

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Nie mogłeś podpisać się inaczej?

Koziar 100%
Gość
Koziar 100%

Dawnego Stoczka i budżetu z lat kiedy byliśmy w Siedlecki a w chwili obecnej nie można nawet porównywać. Bez pieniędzy niewiele można zdziałać. Ludzie też są wybredni bardziej niz parę lat temu. Wpływa na to wiele czynników.Nie czują lokalnego patriotyzmu,przynależności, bycia,, koziarem,, Wola jeździć do Kobialek gdzie każdy chwali byle co i cieszy się że coś jest organizowane. I fajnie że tak jest. Szkoda że w Stoczku gdzie jest garstka ludzi społeczność jedynie krytykuje, porównuję nie patrząc na to czy to porównanie jest aby rzetelne… przemyślane… Prosze o analizę Kocka i Warszawy to byłyby podobne przykłady.

A.B.
Gość
A.B.

Jak tak czytam te komentarze, to utwierdzam się w przekonaniu, ze najbardziej zawzięcie Sejmik krytykują ci, którym nie chce się na Sejmik pofatygować. Może przyszliby w podskokach, gdyby na Sejmiku było parę beczek darmowego piwa i koncert Zenka Martyniuka z bezpłatnym wstępem? Ale to też nie jest pewne, bo przecież łatwiej jest anonimowo krytykować z góry, niż ruszyć cztery litery… I to nie jest problem organizatorów naprawdę fajnych stoczkowskich imprez, z których Stoczek jest znany w całym kraju a nawet za granicą, takich choćby jak Sejmik, Bieg, czy turniej siatkarski Avesu, że nie ma na nim stoczkowskiej widowni! To problem… Czytaj więcej »

Jack....
Gość
Jack....

Nareszcie ktoś mądrze napisał, już dawno wszyscy się śmieją że jak ktoś coś w Stoczku organizuje to wiadomo że na frekwencję mieszkańców nie ma co liczyć. A wystarczy wziąć przykład z okolicznych gmin, miejscowości… gdzie mieszkańcy nie patrząc na wszystko idą tłumnie na wszystkie imprezy,nie krytykują jak stare stoczkowskie despoty na forum tylko idą i po plecach nawet wroga gdy robi coś dla innych potrafią poklepać. Kiedy to u nas nastąpi?wkoncu kiedyś tak i u nas było.

Do Jacka
Gość
Do Jacka

A może problemem Stoczka jest to, że u nas już wszystko było? Przecież za granicą Stoczka wyważają dawno otwarte przez nas drzwi.
Okolica ekscytuje się, bo to u nich nowość, a Stoczkowianie lekceważą nawet ważne, cenne i ciekawe wydarzenia, bo u nas to już kolejna (piąta, dziesiąta, dwudziesta czy czterdziesta szósta edycja)?

viola
Gość
viola

Nie ładnie oceniać w taki sposób stoczkowiaków! Ja nie jestem żadną pijaczką, a tym bardziej leniem. Za to uwielbiam Zenka i jak by tylko go ściągnęli to i za bilet bym zapłaciła, ale właśnie to władzy i ludziom odpowiedzialnym nie chce się ruszyć 4 liter (tak jak to napisane)i przygotować fajny program- DLA LUDZI.Ktoś tu mocno przeżywa organizowane IMPREZY, które przeważnie wypadają blado. Oczywiście turniej siatkarski idzie ku dobremu, ale Stoczkowiacy to nie tylko zwolennicy sportu. Czytałam poniższe posty i nie trudno się z nimi ni zgodzić. Świat idzie z postępem, rozwojem , a u Nas imprezy coraz słabsze- no… Czytaj więcej »

A.B.
Gość
A.B.

Proszę mnie dobrze zrozumieć: nie mam nic do miłośników Zenka czy uczestników festynów. Rozumiem, że ludzie potrzebują rozrywki, że lubią integrować się podczas festynów, zabaw i występów gwiazd np. disco polo. Ale pomyślcie, jak Stoczek z naszych czasów będą wspominać nasze wnuki i prawnuki? Czy będą z dumą czytać o tym, że w tym czasie w Stoczku były festyny i zabawy taneczne, czy może raczej poczują dumę z naszego miasteczka czytając o Sejmiku, Biegu, czy siatkarskim Turnieju „Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara”? Podobno Internety są wieczne, więc jest szansa, że nasi potomkowie będą czytać te komentarze i zastanawiać się, dlaczego… Czytaj więcej »

Zdzicho
Gość
Zdzicho

A.B dlaczego próbujesz zaprzeczyć, że obecne Sejmiki w porównaniu do tych , o których wspomniałaś, wypadają organizacyjnie blado. Każdy z „krytykantów” w tym temacie próbuje wyjasnić o co chodzi i co chciałby(chciałaby) aby w Stoczku funkcjonowało. Nikt nie chce rezygnacji z Sejmików, tylko chce aby wyglądały przynajmniej tak jak za czasów woj. siedleckiego, a patrząc na rozwój kultury w Polsce aby były jeszcze bardziej atrakcyjne. Czy to dużo?

Wladek
Gość
Wladek

Dobrze mówisz zdzichu sejmiki to nie rzecz polityczną tylko kasa plus pomysł i praca ludzi,za ..komuny..byli lepsi czy też mondrzejsi ludzie nie byli tacy sami tylko wtedy chcieli coś robić więcej mieli iskry w sobie.a dziś wszyscy oglądają się za wynagrodzeniem a plociuchy i nieroby na ławkach tez siedzieli ktorzy mieli cos do powiedzenia

A.B.
Gość
A.B.

Zdzichu, a dlaczego Ty próbujesz zaprzeczyć faktowi, że obecnie brak stoczkowskiej publiczności na stoczkowskich imprezach to nie tylko wina np. niedociągnięć organizatorów czy ograniczonych środków? Przecież np. tegoroczny turniej siatkarski był robiony „na bogato”, reklama imprezy też była imponująca (flagi R&W wisiały przecież na prawie każdym stoczkowskim słupie), a tymczasem widzów ze Stoczka na tej imprezie można było policzyć na palcach jednej ręki. Rozumiem, że Stoczkowianie chcieliby powrotu do lat świetności, kiedy to na organizację Sejmiku szła forsa o wiele większa, niż teraz obie stoczkowskie instytucje kultury mają na cały rok. Ale czy gdyby teraz Sejmik robiony był z podobnym… Czytaj więcej »

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Kobieto, ale ja oprócz wywodom o braku atrakcyjności sejmików nic innego nie wmawiam. To Ty próbujesz zrzucić nieudolność organizatorską (i Ciebie nie uważam za jedyną osobę temu winną- po części sama wyjasniłas powody słabości sejmików) na mieszkańców Stoczka. Sama wmawiasz brak obecności chociaż nie wiesz czy byłem na Sejmikach- listy ci nie podpisywałem, a jeśli chcesz wiedzieć to podobał mi się tegoroczny występ Orkiestry- poprostu lubię to (wystarczy , że zagra 5 osób, ale zawsze to miło). Turniej siatkarski też był super, ale tak jak pisała viola nie wszyscy stoczkowiacy to zwolennicy sportu. Nie można namawiać kogoś na obejrzenie horroru… Czytaj więcej »

Jack....
Gość
Jack....

Czyli po co nam prawdziwe wydarzenia kulturalne jak i tak wszystko jednak o Zenka się rozchodzi… Normalnie szczyt kultury i wymagań Stoczkowiakow. No teraz widać jak ciężko jest pojąć wielu osobom sens Sejmików, Turnieju, Biegów, Majówek (wszystko free) itp. A wystarczyłby tylko Zenek i bilet na wejście by widownia dopisała, no i jeszcze najlepiej jakby to ktoś obcy zorganizował bo wiadomo swój to napewno coś kombinuje i lepiej do niego nie iść .

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Lata działalności MOK po 5 dni w tygodniu a czasami i po 7, a komentarze jak widać. Wnioski z komentarzy takie, że to instytucja, która organizuje 3 cykliczne imprezy rocznie i to ma być powodem do dumy dla całego miasta, a poziom kultury ogółu mieszkańców i tak pozostawia wiele do życzenia. Widać aerobik i zabawy dla dzieci i inne ciekawe zajęcia to nie wszystko aby publika się ukulturalniła. Nie ma co się dziwić, bo pracują poza Stoczkiem i nie ma mają czasu na skorzystanie z kulturalnej oferty miasta. A stare babcie wolą telewizję.

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Starszym osobom też się należy życie kulturalne, tylko trzeba dla każdego znaleźć coś odpowiedniego.
Podsumowując całość dyskuscji – nie tylko na temat sejmiku- o życiu kulturalnym w Stoczku to uważam, że albo są tam zatrudnione osoby nieodpowiednie albo Burmistrzowi odpowiada taki stan.

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Jak Ty uważasz, że np. muzyka- disco polo nie jest elementem kultury to faktycznie nie ma sensu dyskutować na jej temat. Tu jesteś w błędzie, że chodzi tylko o ten wycinek kultury. Nie jest mi ciężko pojąć sens Sejmików, ale jest mi ciężko pojąć, że właśnie brak jest rozwoju tej imprezy. Jest ona bardzo ważna i daje możliwość promocji tyle tylko, że trzeba to zrobić z pomysłem. mamy cukiereczek, ale trzeba go jeszcze ładnie owinąć w papierek, a nie rzucić jak landrynka. A.B podała dobry przykład z siatkówką- rozwija się z roku na rok- można? Można! Trzeba tylko chcieć i… Czytaj więcej »

bezimenny ze Stoczka
Gość
bezimenny ze Stoczka

„Gdy tylu ludzi pochwala to samo, wtedy łatwo jest dojść do wniosku: jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić!” Waldemar Łysiak – „Statek”

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Myślałem, że ze śmiech spadnę z krzesła po przeczytaniu tego komentarza.Komuś się lata życia kulturalnego w Stoczku pomieszały. Sejmiki w Stoczku znane w Polsce to były ale 30 lat temu, a teraz to nawet w pobliskich wioskach nie wiedzą, że coś takiego jest. Podobnie jak z pozostałymi imprezami. Oczywiście szczycic się można także targami końskimi, jeszcze parę koników sprzedają na rynku. Nie dziwię się, że dzieci uciekają ze Stoczka jak czyms takim mamy się chwalić i udawać, że wszystko jest dobre. Wszystko w Stoczku upada (nawet droga do żródełka nie jest już taka sama), a najbardziej wku….. mnie jak piszą… Czytaj więcej »

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Uważam, że A.B.to Pani Agnieszka, która była kilka lat kierowniczką KULTURY w Stoczku. Jeśli tak to mam pytania i oczekuję odpowiedzi.
Jak wówczas wyglądał Sejmik? Ile trwał? Jakie i ile zespołów występowało? Jakie były imprezy towarzyszące temu wydarzeniu? Jaki miał oddżwięk w Polsce? Kto zaszczycił przyjazdem? Jaka ‚gwiazda” wystąpiła na zakończenie sejmiku? Co Pani zrobiła dla zwiększenia zainteresowania wsród mieszkańców?
Czekam na sumienne odpowiedzi, a może lepiej niech Pani sobie odpowie sama w zaciszu stoczkowskiej przyrody i pomyśli CZY TEN PANI KOMENTARZ BYŁ WŁAŚCIWY.
URAŻAONY STOCZCZANIN

A.B.
Gość
A.B.

Dzieje stoczkowskiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych można podzielić na 3 okresy związane z przynależnością Stoczka do województw: lubelskiego, siedleckiego i ponownie lubelskiego. Początki Sejmiku to lata 1970- 1975, kiedy to Stoczek był w województwie lubelskim. W tym czasie Sejmik trwał od 2 do 3 dni, w ramach przeglądu prezentowano od 6 do 8 spektakli wiejskich teatrów, z imprez towarzyszących bywały pojedyncze monodramy, występy zespołów pieśni i tańca, zabawy, i z czasem – występy stoczkowskiej Orkiestry Dętej. Drugi okres w dziejach Sejmiku to lata 1975-1998, kiedy to Stoczek był w województwie siedleckim. W tym czasie Sejmik trwał 3–4 dni, prezentowano od… Czytaj więcej »

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Dziękuję Pani za odpowiedż na postawione pytania. Wiele Pani wyjaśniła i na tym własnie komentarzu powinna Pani ponownie napisac pierwszy komentarz, który nie tylko dla Mnie , ale i innych osób w Stoczku był delikatnie mówiąc niewłaściwy. Zaatakowała Pani mieszkańców, a tak naprawdę wynika, że ‚słabość” sejmiku to głównie brak pieniędzy, ale nie tylko. Zarówno winę ponosi Ministerstwo Kultury, ŁOK oraz MOK czyli sumując można powiedzieć instytucje mające obowiązek przeprowadzić taką imprezę. Pokazała Pani, że najlepsze sejmiki były w czasach woj. siedleckiego i właśnie do takich odwołują się mieszkańcy- Pani niestety tego nie bierze pod uwagę. uwagę też należy zwracić,… Czytaj więcej »

koziarka
Gość
koziarka

A coś się Kotek do tych chodowiaków tak przyczepił? To dla Ciebie szczyt kultury? A może w swoim życiu tylko tyle z sejmiku zrozumiałeś? Zły to ptak co swoje gniazdo kala i zły kandydat na burmistrza co potrafi tylko krytykować to czego nie widział. Dobrze że Cię ludzie nie wybrali

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Dobrze napisane, popieram .

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Oczywiście komentarz ciekawego. I podsumowując kwestie Sejmików to można porównać do Izydorów- domki są, basen nie zasypany, kajaki i rowery są, gastronomia jest to czego Wy mieszkańcy Stoczka chcecie, Wam nic nie pasuje tylko krytykujecie!!!!

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Zdzisiu z ciekawości otrzymaliśmy rzeczywistość. Szkoda tylko, że ani Ty, ani My, ani Franek ani Janek, ani Aguś ani Boguś czy też młotek wspomniany Kotek mimo szczerych chęci nikt z Nas obecnej władzy ku dobremu nie nakręci.

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Dobre gościu-hahahahaha. Tylko co oznacza młotek- Kotek? Tak kiedyś nazywano uczniaków Zawodówki. Ja mam inne zdanie o tym chłopaku.

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Zdzisiu po prostu chciałem tak dla rymu, a faktycznie wyszło głupie skojarzenie. A tak przy okazji to nie wszystkie młotki z zawodówki nie zasługują na takie określenie.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Mogłoby się wydawać, że Stoczek to idealne miejsce na wakacje. A jednak nie. Kto może, a nic zrobić nie może, ucieka stąd jak może. Zimą jeszcze gorzej. Nawet sam Kot nie pomoże.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Chodowiacy Chodowiakami, ale zespół Kobierzec też jest super.

Zaciekawiony
Gość
Zaciekawiony

A kto ze Stoczka mówi o sobie Stoczczanin? Tak mówią o mieszkańcach Stoczka chyba tylko ci, co Stoczek znają wyłącznie z internetu

Maciek
Gość
Maciek

Tyle zespołów to już nie sejmik tylko wstyd.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

jakość panie

Wladek
Gość
Wladek

Byle jaka

Ewa
Gość
Ewa

Chodzi o przemówienie burmistrza?

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Burmistrz to burmistrz. Wójta nie było. Ominęły go ciekawe przedstawienia.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

No właśnie nie byle jaka. Impreza nie miała rozmachu, ale zespoły pokazały fantastyczne rzeczy.

Wladek
Gość
Wladek

Sejmiki to były kiedyś imprezy na skwerku puszczanie wieków na swidrze śpiewy na izydorach a teraz 2/3 zespoły i wszystko…

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Czyli szkoda, że PiS zawłaszcza uroczystości ludowe?

Wladek
Gość
Wladek

To nie chodzi o PiS bo upadek sejmików przypada na czas rządów szczupaka,okrajanie programu i skracanie czasu ich trwania.chce przypomnieć że kiedyś sejmiki trwały kilka dni.teraz atrakcją programu jest Msza św. Zamiast występy zespołów o tym pisalem

Ewa
Gość
Ewa

To nie chodzi o program, ale o odbiorcow. Ludzie nie są zainteresowani wiejskimi teatrzykami. Chodzę na tę impreze od lat to wiem kto na niej bywa. Przynajmniej od 20 lat

Zdzicho
Gość
Zdzicho

Ewo , a ja w pełni popieram Władka i uważam, że upadek sejmików to nie wina odbiorców. Dawniej każdy z odbiorców mógł znaleźć coś dla siebie. Były i występy teatrzyków dla małych, średnich jak i dorosłych widzów. Były kabarety, śpiewy i tańce. Uliczne korowody, puszczanie wianków, ogniska itd. Zawsze sejmiki kończył jakiś zespół taneczny- najczęściej to byli chodowiacy. Sala była pełna stoczkowiaków. Teraz o tym wszystkim to można pomarzyć i nie dziw się , że nie ma odbiorców. Czyżby już w Polsce nie było kabaretów, czy chodowiacy zakończyli działalność, czy nie ma zespołów wykonujących śpiew ludowy? Wszystko jest, tyle tylko… Czytaj więcej »

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Gdyby nie te przedstawienia to nic by nie było w Stoczku i nic się nie działo. Prócz kościoła jak ktoś zauważył. Nawet bar Alan zamknięty. A Urząd Miasta musi się w końcu czymś wykazać. Mi w każdym razie podobały się tegoroczne sejmiki.

Ewa
Gość
Ewa

Trafnie to ujęte – w Polsce- ale nie w Stoczku. Zauważ, że to nie jest problem ostatnich lat. Byc może władzom też nie zależy na dofinansowaniu tej imprezy. Gliniane medale sobie poprzyznawali i zaspokoili swoje ego. 50 medali to impreza powinna byc wyjatkowa. Korzyść z tego żadna. No moze dla tworcy ludowego ktory te medale wykonał, chociaz on skorzystał.

Ewa
Gość
Ewa

Poziom imprezy z tego powodu sie nie podniósł a pieniadze wydane. Ale impreza też mi sie podobala. Uwazam, ze organizacja byla dobra.

Wladek
Gość
Wladek

Jak zawsze celnie i na temat.dzieki zdzichu