Czy Prezydent Andrzej Duda uniewinni Longina Kajkę? (sonda)

longin

Kariera polityczna Longina Kajki przebiegała się niemal wzorcowo. Powszechnie szanowany, przez  lata piął się po kolejnych szczeblach kariery niemal bezbłędnie. Do czasu. Od kiedy został Starostą Powiatu Łukowskiego wszystko się zmieniło, a to za sprawą procesów sądowych o złe wydatkowanie publicznych pieniędzy.

Przypomnijmy, że Longin Kajka ostatnio został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na zakaz pełnienia funkcji publicznych przez okres  czterech lat. Tym samym nie może być Dyrektorem Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach.

Panie Longinie zapadł prawomocny wyrok sądu, czym się Pan teraz zajmuje?

Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim. Postanowiłem również, że najbliższy czas poświęcę pracy naukowej. Będę chciał dokończyć przewód doktorski, a także mam jeszcze jedną niespodziankę ale nie chciałbym o niej mówić.

Czy ostatecznie wyrok sądu dotarł już do Urzędu Gminy? Czy wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione?

W tej chwili pełniącym obowiązki Dyrektora w szkole jest Pan Krzysztof Czub. Poprosiłem Sąd Rejonowy o interpretację wyroku. Wynika z niej, że nie mogę pełnić funkcji publicznych przez okres 4 lat.

Wybory samorządowe już za trzy…

Szanuję wyroki sądów ale w przypadki nie wierzę…

Czuje się Pan pokrzywdzony oskarżeniami?

Nigdy nie chciałem się tłumaczyć. Ale na przykład zastanawialiśmy się z adwokatem jak kwota 450 zł zmieniła się w 118. Tego chyba nikt nie wie.

To prawda że będzie się Pan starł o ułaskawienie przez Prezydenta Andrzeja Dudę?

Noszę się z takim zamiarem. Ale chciałbym to ukazać w nieco szerszym kontekście, nie tylko moim…

 

Czy Prezydent Andrzej Duda powinien skorzystać z prawa łaski?

[wpdevart_poll id=”18″ theme=”0″]

6
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dyskutant
Gość
Dyskutant

„Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim”. Nieźle kombinuje.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Nie można edytować, więc dopowiem, bo zbulwersował mnie ten polityk z bożej łaski. Wstyd, żeby tak się bujać za publiczne pieniądze. Żeby jeszcze jakieś miliony wyrwał, ale nie. Cwaniaczy jak pierwszy lepszy podopieczny mopsu.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Sory, pijany byłem i nie zauważyłem, że to stary artykuł. Powodzenia Panie Kajka. Bardzo potrzebni są w gminie gitarzyści. Proszę nie zrażać się niepowodzeniami.

gość 1
Gość
gość 1

Na pana miejscu poczekał bym i po upływie tej kary zacząć od nowa pierwszy krok to start w wyborach w roku 2022 na Wójta gminy Stoczek Łukowski poparcie może mieć pan duże w zależności od podejścia do sprawy .

Pepe
Gość
Pepe

Następny nie winny CBA powoli zaczyna pukać do ich dziś co dzień kogoś zamykAJa

Henrry
Gość
Henrry

Longin pisz do Dudy,Andrzej wszystko podpisuje a jak