140 km/h przez Stare Kobiałki…(zobacz video)

kobiałki prędkośc

Mandat karny, 10 punktów i zatrzymane prawo jazdy, to konsekwencje jakie poniósł 44-latek z Żelechowa, który przekroczył o ponad 90 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Mężczyzna jadąc volkswagenem nie zwracał uwagi że porusza się drogą w miejscu szczególnie uczęszczanym przez dzieci.

Koniec wakacji i zbliżający się rok szkolny, to nowe zadania dla policjantów. W okresie tym, w trakcie swej służby funkcjonariusze sprawdzają między innymi infrastrukturę drogową w pobliżu placówek oświatowych. Oprócz oznakowania dróg mundurowi sprawdzają też zachowania kierowców i pieszych, a także czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujące przepisy.

Wczoraj po godzinie 19.00 policjanci z łukowskiej drogówki pełniący służbę w Kobiałkach Starych zauważyli, że drogą biegnącą w obszarze zabudowanym, w pobliżu szkoły, z dużą prędkością jedzie samochód osobowy. Ustawiony tam jest  znak drogowy „Dzieci”, który ostrzega o miejscu na drodze szczególnie uczęszczanym przez dzieci lub o bliskości takiego miejsca. Oznakowanie to stosuje się by ostrzec o miejscu na drodze szczególnie uczęszczanym przez dzieci, zwłaszcza w pobliżu szkół, placówek prowadzących zajęcia z dziećmi, terenów zabaw.

Policjanci sprawdzili prędkość jadącego przez Kobiałki Stare volkswagena. Okazało się, że kierujący autem 44-latek z Żelechowa jechał z prędkością przekraczająca 140 km/h. Policjanci zatrzymali kierującego autem do kontroli. Mężczyzna za jazdę z nadmierną prędkością ukarany został pięćsetzłotowym mandatem karnym, a jego „konto” wzbogaciło się o 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali też jego prawa jazdy. Zatrzymany dokument uprawniający do kierowania pojazdami 44-latek odzyska za trzy miesiące.

Policjanci apelując do kierowców o rozsądek, przypominają, że wraz z początkiem roku szkolnego na drogach pojawi się więcej pieszych, w szczególności dzieci. Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze mogą przestrzegać zasad ruchu drogowego.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o